خوراک کدو

طرز تهیه خوراک کدو:

• پیاز را پوست گرفته، خرد کرده و با روغن تفت دهید. هنگامی که پیاز نرم شد زردچوبه به آن زده و کمی تفت دهید.
• کدوها را پوست گرفته و سپس خرد کنید. کدوهای خرد شده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا کمی نرم شوند.
• رب گوجه فرنگی را به مخلوط بالا اضافه کرده و تفت دهید.
• گوجه فرنگی ها را خرد کرده و همراه با نمک و فلفل به کدوها اضافه کنید. ۵ دقیقه صبر کنید تا این مخلوط بپزد. شنبلیله خشک را داخل غذا ریخته و سپس شعله را خاموش کنید.

مروری کوتاه بر خواص مواد اولیه به کار رفته در خوراک کدو:

• خواص کدو:
کدو غنی از آنتی اکسیدان های مختلف است. به همین دلیل مصرف آن احتمال ابتلا به بیماری های مرتبط با تشکیل رادیکال های آزاد مانند سرطان و بیماری قلبی را کاهش می دهد. لوتئین و زآگزانتین موجود در این سبزی برای حفظ سلامت چشم ها، پوست و قلب مفید بوده و نقش پیشگیری کننده در برابر انواع سرطان ها را دارند.
کدو برای دستگاه گوارش مفید است. این ماده غذایی حاوی آب و فیبر است. بنابراین، مصرف آن از بروز یبوست پیشگیری کرده و یا به درمان آن کمک می کند. فیبر موجود در کدو حجم مدفوع و تعداد باکتری های مفید روده را افزایش می دهد. باکتری های مفید اسیدهای چرب کوتاه زنجیره تولید می کنند که توسط سلول های روده مورد استفاده قرار می گیرند.
کدو یک سبزی کم کربوهیدرات است که می تواند حساسیت به انسولین را افزایش داده و به کنترل بهتر قند خون کمک کند. بنابراین، یک ماده غذایی مفید برای مبتلایان به دیابت محسوب می شود. نتایج برخی مطالعات که بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده نشان داده که عصاره پوست کدو در کاهش قند خون موثر است. البته باید با انجام مطالعاتی که بر روی انسان ها انجام می شوند این نتایج تائید شود.

خواص گوجه فرنگی:
گوجه فرنگی منبع خوب ویتامین C و آنتی اکسیدان های مختلف است. به همین دلیل مصرف این ماده غذایی با تشکیل رادیکال های آزد که علت بروز سرطان هستند، مقابله می کند. ماده ای به نام لیکوپن در گوجه فرنگی وجود دارد که احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد. رنگ قرمز گوجه فرنگی نیز از همین ماده منشاء می گیرد.
گوجه فرنگی به علت داشتن پتاسیم به کاهش فشارخون کمک می کند. برای آن که فشارخون در محدوده طبیعی حفظ شود باید میزان دریافت سدیم (که در نمک، غذاهای کنسرو شده و … یافت می شود) کاهش و میزان پتاسیم رژیم غذایی افزایش یابد. کاهش سدیم و افزایش پتاسیم در رژیم غذایی احتمال مرگ ناشی از بیماری های مختلف را ۲۰ درصد کاهش می دهد.
هم در دیابت نوع ۱ و هم در دیابت نوع ۲ مصرف غذاهای پرفیبر به کنترل بهتر قند خون کمک کرده و از بروز عوارض دیابت پیشگیری می کند. گوجه فرنگی یکی از منابع خوب فیبر به شمار می رود. توصیه می شود زنان و مردان هر روز به ترتیب ۲۵ و ۳۸ گرم فیبر دریافت کنند. یبوست نیز از جمله مشکلاتی است که مصرف مواد غذایی پرفیبر می تواند به درمان آن کمک کند.

خواص پیاز:
پیاز دارای ترکیبات ضد سرطان است. نتایج مطالعه ای که بر روی ۱۳۳۳۳ نفر انجام شد نشان داد در افرادی که پیاز بیشتری مصرف می کردند احتمال ابتلا به سرطان کولون (سرطان روده بزرگ) ۱۵ درصد کمتر بود.
هم در مطالعات حیوانی و هم در مطالعات انسانی تاثیر پیاز بر روی کنترل قند خون مشاهده شده است. در مطالعه ای مشاهده شد که مصرف ۱۰۰ گرم پیاز قرمز تازه میزان قند خون را ۴۰ میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد.
از خواص شگفت انگیز پیاز نقش آن در حفظ سلامت استخوان ها است. به نظر می رسد که پیاز از طریق کاهش استرس اکسیداتیو و افزایش میزان آنتی اکسیدان های بدن احتمال ابتلا به استئوپروز (پوکی استخوان) را کاهش می دهد.

خواص زردچوبه:
زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد. افزایش التهاب بدن در بروز بسیاری از بیماری ها مانند بیماری قلبی، سرطان، سندرم متابولیک، بیماری آلزایمر و … نقش دارد. بنابراین، هر چیزی که بتواند التهاب مزمن را در بدن کاهش دهد می تواند در حفظ سلامتی انسان نقش بسزایی داشته باشد.

فهرست