هر زمان که قصد تهیه غذای ساده ای را دارید از کودک خود کمک بخواهید .کودکان در سنین ۵ تا ۱۰ سال مشتاق و علاقه مند به آشپزی هستند ولیکن به تشویق و رهبری والدین خود نیاز دارند . به آشپزی همراه کودک به چشم یک سرگرمی و بازی با آنها نگاه کنید درست مانند بازی قایم موشک و یا خواندن داستان .همیشه در هر دستور پختی، کاری به عنوان کمک توسط کودک وجود دارد.


چیزی که آنها نیاز دارند که بدانند این است که خوردن انواع متنوع غذاها خوب است. کافی است راه آماده سازی آنها را بیاموزند . سعی کنید حداقل چندین بار طی هفته همراه همه اعضای خانواده وعده غذای خانوداگی واقعی داشته باشید . کاری کنید تا علاقه کودک به غذای " واقعی" بیشتر شود، به طور مثال از طریق همراه خود بردن کودک به خرید ، مطالعه و نگاهی گذرا به کتاب های آشپزی و غیره .

درست کردن غذای عمده
آشپزی عمده یک روش عالی به منظور آشپزی برای خانواده است . زمانیکه وقت آزاد دارید مقدار زیادی سوپ،  خوراک و خورش درست کرده و در اندازه های کوچک و یا به اندازه یک وعده خانواده منجمد کنید و در فریزر نگهداری کنید . به عقیده بسیاری از افراد، آشپزی در یک بعدازظهر سرد جمعه و یا در روزهای سرد زمستان فعالیت لذت بخش و رضایت بخشی است .

فهرست