پیشگیری از دیابت با کاهش وزن
سن: ۳۶ سال
وزن اولیه:۸۳ کیلوگرم
میزان کاهش وزن: ۲۰ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۶ ماه
بیش از ۱۵ سال بود که از چاقی رنج می‌ بردم و تقریباً به همین میزان از سال ‌های  عمرم را برای لاغر شدن تلاش کرده بودم. تمام توصیه‌ های دوستان و آشنایان را اجرا کرده بودم و چون به نتیجه قابل قبولی نرسیده بودم، به تدریج انگیزه‌ ام را برای کاهش وزن از دست داده بودم.
از طرفی مشغله‌های روزمره نیز سبب شده بود در این چند سال اخیر توجه چندانی به وزن خود نداشته باشم. تا اینکه حدود ۹ ماه پیش متوجه شدم قند خونم کمی افزایش یافته و در مرحله پیش دیابت قرار گرفته ‌ام. پزشکم به من هشدار داد که اگر از افزایش بیشتر آن جلوگیری نکنم به زودی باید دارو مصرف کنم. پزشک بهترین راه حل را کاهش وزن من می ‌دانست.
من در خانواده‌ای متولد شده‌ ام که حتی مادر و پدرم که سال‌ ها از من بزرگتر هستند به هیچ نوع بیماری مبتلا نیستند. ابتلای من به دیابت در سن ۳۶ سالگی زنگ خطری بود که مرا  متوجه ضرورت کم کردن وزنم کرد.
مدت‌ ها بود از طریق مجله با داستان موفقیت کسانی که به کلینیک رژیم درمانی نوین مراجعه کرده بودند، آشنا شده بودم. بنابراین تصمیم گرفتم برای دریافت رژیم اینترنتی در دوره‌های غیرحضوری این مرکز ثبت نام کنم.
ایراد اصلی سبک غذا خوردن من تا قبل از دریافت رژیم‌ های نوین مصرف هر روزه بستنی و مصرف نوشابه با تمام وعده ‌های غذایی بود. با شروع دوره رژیم مصرف هر دو را کنار گذاشتم و میوه و سبزی را جایگزین تنقلات پرکالری کردم.
هر زمان که در طول روز احساس گرسنگی می ‌کردم از سبزیجات کم کالری استفاده می‌ کردم. ۳ روز در هفته در منزل روی تردمیل راه می ‌رفتم و ۳ روز دیگر در بیرون از منزل پیاده‌ روی می ‌کردم. خوشبختانه موفق به ۲۰ کیلوگرم کاهش وزن در مدت ۶ ماه شدم. قند خونم نیز کاهش یافته و دیگر خطر ابتلا به دیابت مرا تهدید نمی ‌کند.

Loading