چاقی بعد از شاغل شدن
سن: ۲۶ سال
وزن اولیه: ۷۸ کیلوگرم
میزان کاهش وزن: ۱۱ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۳ ماه
تا قبل از اینکه در یک شرکت مشغول به کار شوم خیلی فعال بودم. ۳ روز در هفته به باشگاه می ‌رفتم و ۳ روز در هفته هم پیاده ‌روی می‌ کردم. گاهی نیز در روزهای تعطیل به کوه می‌ رفتم. اما بعد از آن که مشغول به کار شدم چون فرصت کافی نداشتم فعالیت بدنی‌ ام تقریباً به صفر رسید.
تمام روز پشت میز نشسته و کار می‌ کردم. جالب آن که با کاهش فعالیت بدنی علاقه ام به مصرف فست‌ فود و تنقلات شیرین افزایش یافته بود. حتماً به عنوان میان وعده باید بیسکوئیت می خوردم و در طول هفته چند وعده فست ‌فود مصرف می ‌کردم.
بی ‌تحرکی و مصرف غذاهای پرچرب و شیرین سبب شد در طول یک سال اضافه وزن زیادی پیدا کنم. یک بار وقتی به دقت عکس ‌های گذشته و عکس‌ هایی که به تازگی گرفته بودم را با هم مقایسه کردم از تغییر ظاهرم به شدت شوکه شدم.
تصمیم گرفتم وزنم را کاهش دهم و این بود که با راهنمایی یکی از دوستانم برای درمان چاقی به آقای دکتر فرشچی مراجعه کردم.
بعد از دریافت اولین رژیم اولین کاری که کردم از برگه رژیم یک کپی تهیه کردم. یک کپی را در منزل و دیگری را بر روی میز محل کارم قرار دادم تا همیشه رژیم در جلوی چشمانم باشد و ملزم به رعایت نکته به نکته آن باشم.
از همان ابتدا اگرچه سخت بود ولی مصرف تنقلات و فست ‌فود را به طور کامل کنار گذاشتم. به توصیه آقای دکتر کمتر از اتومبیل استفاده می ‌کردم و ساعتی در روز را به پیاده ‌روی اختصاص دادم.
در عرض ۳ ماه توانستم ۱۱ کیلو وزن کم کنم. هرچند هنوز به وزن ایده‌ آل نرسیده‌ ام اما به نتیجه تلاش‌ هایم بسیار امیدوارم و برای رسیدن به موفقیت از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد، چرا که احساس سبکی من باعث شده در کارهای روزمره ‌ام هم موفق تر باشم.

Loading