کاهش وزن- کاهش وزن سریع؟!

سن: ۳۸ سال
وزن اولیه: ۹۱ کیلوگرم
کاهش وزن: ۱۱ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۳ ماه
من به علت حرفه ام که داروسازی است با عوارض ناشی از اضافه وزن آشنا هستم و به خوبی می دانم که منشاء بسیاری از بیماری ها چاقی است.
بارها در داروخانه ام افرادی را مشاهده کرده ام که به دنبال داروهای معجزه آسا برای کاهش وزن می گردند و هر کاری حاضرند انجام دهند تا به تناسب اندام دلخواه شان برسند. همیشه به این افراد گفته ام که تنها راه رسیدن به هدفشان رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی است. اگر دارویی هم وجود داشته باشد بدون رعایت این دو کارساز نخواهد بود. اما متاسفانه خودم از این دو اصل به شدت غافل بودم.
مواقع زیادی پیش می آمد که چندین بار در طول هفته از فست فود استفاده می کردم. فعالیت بدنی هم که به علت مشغله زیاد نداشتم. تا به خود آمدم دیدم ۲۰ کیلو اضافه وزن پیدا کرده ام. جالب است من هم مانند دیگران اولین راه حلی که برای کاهش وزن سریع به نظرم رسید استفاده از دارو بود. اما با کمی تامل متوجه شدم که باید به توصیه ای که همیشه نسبت به دیگران داشتم پایبند باشم.
از طریق جستجو در اینترنت با رژیم درمانی نوین و آقای دکتر فرشچی آشنا شدم. تصمیم گرفتم برای دریافت یک رژیم مناسب جهت کاهش وزن به ایشان مراجعه کنم. در برنامه ای که در اختیار من قرار گرفت بر نظم وعده های غذایی و مقدار مواد غذایی تاکید شده بود. تنها کافی بود که اراده کافی داشته باشم و به آن عمل کنم تا به هدف خود برسم.
خوشبختانه رعایت رژیم راحت تر از آن چیزی بود که تصور می کردم. هر شب مواد غذایی موجود در برنامه روز بعد را آماده می کردم و با خود به محل کار می بردم. این کار سبب شد مصرف فست فود را به طور کامل کنار بگذارم. از طرفی سعی می کردم مقداری از مسیر رفت و آمد به محل کارم را پیاده روی کنم. در مدت ۳ ماه ۱۱ کیلوگرم وزن کم کردم. تصمیم دارم یک دوره دیگر نیز رژیم های نوین را ادامه دهم تا به وزن مناسب برسم.

Loading