رژیم موفق در دوران شیردهی، ۱۲ کیلو کاهش وزن یک مادر شیرده

رژیم موفق در دوران شیردهی، 12 کیلو کاهش وزن یک مادر شیرده
سن: ۳۴ سال
وزن اولیه: ۹۸ کیلوگرم
کاهش وزن: ۱۲ کیلوگرم
مدت کاهش وزن: ۳ ماه
تا قبل از باردار شدن اضافه وزن بسیار کمی داشتم، اما در دوران بارداری تحت تاثیر توصیه‌های دیگران و باورهای غلطی که خودم در مورد تغذیه در این دوران داشتم حجم غذای مصرفی‌ام را افزایش دادم. متاسفانه این رفتارهای غلط باعث شد در دوران بارداری اضافه وزن زیادی پیدا کنم.
 بعد از زایمان از وضعیت ظاهری‌ام خیلی ناراضی بودم. اطرافیان هم دائماً اضافه وزنم را یادآوری می‌کردند. من با آنکه جوان هستم وقتی دخترم را در آغوش می‌گرفتم و کمی راه می‌رفتم به نفس نفس زدن می‌افتادم.
این وضعیت ادامه داشت تا از طریق یکی از بستگان با کلینیک رژیم درمانی نوین آشنا شدم. رژیم غذایی که برای من در این کلینیک تنظیم شد یک رژیم متعادل بود و همه گروه‌های غذایی که نیازهای مرا برآورده می‌کرد در آن وجود داشت.
شاید در ابتدا چشم‌پوشی از مصرف تنقلات برایم سخت بود، اما کم‌کم توانستم بر هوس‌های غذایی غلبه کنم. زیرا حقیقتاً این باور را داشتم که مصرف تنقلات هیچ کدام از نیازهای تغذیه‌ای مرا در دوران شیردهی تامین نمی‌کند اما در عوض باعث می‌شود چاق‌تر شوم.
پخت غذاهای رژیم هم برایم آسان بود. به طوریکه همسرم هم از همان غذاهایی که طبق رژیم غذایی‌ام می‌پختم استفاده می‌کرد. خوشبختانه راحت‌تر از آنچه قبلاً فکر می‌کردم توانستم در ۳ ماه بدون اینکه حجم شیرم کم شود ۱۲کیلو کاهش وزن داشته باشم.
یکی از مشکلات من داشتن یک کودک ۶ ماهه در منزل بود. نمی‌توانستم هر وقت که می‌خواهم برای پیاده‌روی به بیرون از منزل بروم. بنابراین به توصیه مشاورین نوین در منزل ورزش می‌کردم.
من هنوز تا رسیدن به وزن مناسب فاصله دارم. اما با همین میزان کاهش وزن نیز احساس سبکی می‌کنم. تصمیم دارم تا آنجا رژیم را  ادامه دهم که به وزن ایده‌آل برسم. بعد از آن نیز همیشه مراقب غذا خوردنم خواهم بود تا وزنی که طی ماه‌ها کم کردم طی چند هفته برنگردد.

Loading