۱۰ راز که در فست‌فود‌فروشی ها نمی شنوید!

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده
    zahra jamshidi
    مشارکت کننده

چرب و چيلي‌ها هميشه خوشمزه نيستند

فست‌فودها، خيلي سريع‌تر از آن‌چيزي که تصور مي‌کرديم، به زندگي ما وارد شده‌اند و چه بخواهيم و چه نخواهيم، در زندگي روزمره‌مان نقش مهمي دارد. رازهاي فست‌فودها را بخوانيد تا با اين پديده مدرن امروزي، رفتاري متفاوت داشته باشيد…

1.در فست‌فود‌فروشي‌ها، هميشه غذاهاي محبوب، زودتر پخته و در محلي نگهداري مي‌شوند. قاعده و اصول اين است که بعد از يک زمان مشخص، اگر مشتري پيدا نشد، اين غذاها دور ريخته شود اما گاهي اين اتفاق نمي‌افتد. پس بهترين زمان براي خوردن فست‌فودها و گرفتن غذا، براي ناهار بين ساعت 30/12 تا 30/13 ظهر و براي شام بين ساعت 30/8 تا 30/9 شب است.

2.ساندويچ فيله کبابي مرغ، سالم‌ترين غذاي منوي فست‌فودهاست اما قبل از خوردن مطمئن شويد با کره کمي تفت داده نشده و بعد کبابي شده باشد. براي رسيدن به اين اطمينان، کافي است کمي از گوشت مرغ را جدا کنيد و بچشيد.

3.وسايل آشپزخانه و سرو نوشيدني در فست‌فودها با ماده‌هاي شوينده شيميايي در آخر شب تميز مي‌شوند. اگر اولين مشتري فست‌فودها در صبح بعد باشيد، قاعدتا آثار اين مواد همچنان وجود دارد و ممکن است در غذاي شما هم باشد.

4.آيا فکر مي‌کنيد خط‌هاي گريل روي همبرگر شما واقعي است و اثر آتش است؟! اصلا هم اين‌طور نيست، کار کارخانه توليد همبرگر است.

5.اگر شما بخواهيد، فست‌فودها موظفند غذاي شما را همان لحظه آماده کنند و از باکس‌هاي غذا در سيني نگذارند. حالا براي اينکه مشکلي پيش نيايد و درگير نشويد، به جاي اين درخواست، مي‌توانيد از آنها بخواهيد مثلا سيب‌زميني شما را بدون نمک بدهند يا ساندويچ را بدون سس.

6.اگر درخواست تغيير ماده‌اي در غذاي خود را داريد، از واژه «اضافه» استفاده نکنيد چون به محض شنيدن اين واژه‌، درخواست شما به هر شکلي که برداشت شود، اجرا مي‌شود. دقيق توضيح دهيد درخواست?تان چيست.

7.اهالي فست‌فود به شما مي‌خندند، وقتي مي‌گوييد مي‌خواهيد غذايي رژيمي بخوريد و سالاد ماکاروني يا سالاد مرغ با نان تست سرخ‌شده سفارش مي‌دهيد. مطمئن باشيد خوردن يک ساندويچ فيله کبابي، کالري کمتري به بدن شما مي‌رساند.

8.هميشه اين اتفاق نمي‌افتد، اما يک درصد هم احتمال دهيد وقتي رفتار نامناسبي با کارگران و اهالي رستوران داريد، غذاي شما، تميز و پاکيزه سرميزتان نيايد.

9.براي اينکه بفهميد به رستوراني تميز و پاکيزه آمده‌ايد، ساده‌ترين راه نگاه کردن به يخ‌هاي داخل ليوان است. اگر يخ‌ها شفاف باشند و املاح نداشته باشند، مطئمن باشيد غذايي پاکيزه مي‌خوريد.

10.وقتي اسم فست‌فود را مي‌شنويد، ناخودآگاه ياد عکس‌ همبرگرها و سوخاري‌هاي خوشمزه تبليغات مي‌افتيد و حتي گاهي ممکن است به اعتبار عکسي که در تبليغات رستوران‌ها مي‌بينيد، سري به آنجا بزنيد. اما اين اشتباه‌ترين راه براي انتخاب فست‌فودهاست، چون براي آن‌چيزي که در عکس مي‌بينيد، عکاس خوب، فيلترهاي عکاسي و چند ساعت زمان، هزينه شده ولي براي غذاي شما کمتر از 20 دقيقه.

zghasemi
    مشارکت کننده

خیلی جالب و البته نگران کننده بود

مریم
    مشارکت کننده

من معمولا برای بچه ها و خودمون که بخوام فست فود استفاده کنم خودم درست می کنم این غذا ها خودشون که این همه مضرن اگه به روش درستی تهیه نشن هم دیگه بدتر می شه تو خانواده ما خیلی کم استفاده می شه

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

آفرین
    بهترین راه سالم برای برطرف شدن کشش و تمایل بچه ها به فست فودها ، تهیه آنها به شکل خانگی اونهاست ،
    دقیقاً همین کاری که شما می کنید .

madjd
    مدیرکل

ولی نمیشه این تفریح بیشتر خانواده های ایرانی را از آنها گرفت.میشه؟
    ولی حتما باید محدود بشه

zghasemi
    مشارکت کننده

بهترین راه حل چیزی هست که خانم جمشیدی گفتند..تهیه خانگی آنها و مصرف کنترل شده با اندازه متعادل آنهاست
    و البته جایگزین کردن تفریحات دیگر با این مورد :) مثلا برای تفریح همه اعضای خانواده و خصوصا کودکان با همکاری والدین غذا بپزند..فکر می کنم برای بچه ها خیلی لذت بخش باشه

v.fazel
    مشارکت کننده

خیلی جالب بود ولی از این بعد باید خیلی رو انتخاب رستوران دقت کردپ

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.