کوکوی کدو

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • نویسنده
    ناشناس
    میهمان

مواد لازم برای دونفر :
    کدو قلمی 6 عدد.
    پیاز سرخ شده بسیار ریز 3 قاشق غذا خوری .
    سیر رنده شده یک حبه.
    3-عدد تخم مرغ
    نمک وفلفل وزردچوبه به مقدار لازم.

(در صورت تمایل نصف قاشق چایخوری دارچین میتونید داخل مواد بریزید)

طرز تهیه :

کدوهارا تمیز میشوییم بعد از خشک کردن آنها را با رنده درشت رنده میکنیم. ودر ظرف تفلون خوب تفت میدهیم تا آب آن خوب کشیده شود هنگامی که کاملا آب کدو کشیده شده شعله را خاموش میکنیم تا کدو ها خنکه خنک شود …بعد از خنک شدن کدو ها پیاز سرخ شده خنک شده و سیر رنده شده ونمک وفلفل وزردچوبه وسه عدد تخم مرغها را به مواد اضافه میکنیم وخوب هم میزنیم …بعد در ماهیتابه ای مقداری روغن ریخته تا داغ شود وآنگاه تمام مواد را در ماهیتابه ریخته ودرب انرا میگذاریم تا یک طرف کوکو سرخ شود وبعد برش میدهیم ودیگه درب ماهیتابه را نمیگذاریم تا طرف دیگه کوکو سرخ شود که خمیر نشود… انشالله مورد پسند دوستان قرار گیرد…:sleepy:

azy
    مشارکت کننده

با سلام زرده و سفیده تخم مرغ را باید زد یا فقط سفیده؟
    پس از خوردن کوکو بدلیل وجود سیر داخلش دهان بو میگیرد؟

ناشناس
    میهمان

سلام آزی جان زرده وسفید همه راباهم در روی مواد ریخته وهم بزنید مثل کوکوی سبزی در مورد بوی سیر هم خوب معمولا سیر بوی مطبوعی بعد از خوردن ندارد ولی اثر درمانی بسیاری دارد پس در یک روز تعطیل میتوانی این کوکوی کدو را امتحان کنید وبوی سیرش را با چای خشک در دهان رفع کنید …..

madjd
    مدیرکل

ممنون
    من امروز درست کردم
    فوق العاده خوشمزه بود

roshan
    مشارکت کننده

مرسي ترانه جان . ولي من فكر ميكنم چون با روغن سرخ ميشه يه غذاي رژيمي نيست كدو از اون دسته سبزيجاتيه كه وقتي سرخ ميشه روغن زيادي به خودش جذب ميكنه .

azy
    مشارکت کننده

چه جالب …منم درست کردم اما در پلوپز روغن کمتری هم خواست .ممنون ترانه خانم

ناشناس
    میهمان

با سلام خدمت دوستان عزیز. خوشحالم آقای مجد وآزی خانم که این کوکوی خوشمزه را درست کردید وخوشتان آمده از دوست عزیزم روشن جون هم که گفتند روغن زیادی می بره بگم نه عزیزم هر چقدر که خودمون مایل باشیم میتونیم روغن استفاده کنیم کم که میشه زیاد چون مواد تا حدودی پخته شده فقط میخواهیم کمی سرخ بشه وتخم مرغهابسته بشه وآروم آرم سرخ شود ..حسن کوکوی کدو اینه که تمام روغنی که برده بعد از خاموش کردن همه را پس میدهد که شما اگر بگذارید روی دستمال روغن گیر روغن اضافی را خواهد گرفت ….

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.