پيشگيري از ديابت با فلفل تند

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
  • نویسنده
    marziyeh.a
    مشارکت کننده

پژوهشگران اعلام كردند: فلفل تند در پيشگيري از بروز ديابت موثر است. پژوهشگران در مطالعات خود دريافته است كه فلفل تند در پيشگيري از ديابت و بيماري‌هاي قلبي عروقي كه مهمترين عوامل مرگ و مير در كشورهاي رو به توسعه هستند، مفيد وموثر است. محققان مي‌گويند اين احتمال وجود دارد كه روزي فلفل جايگزين آسپرين شود و يا با آسپرين به عنوان دارويي براي پيشگيري و درمان بيماري قلبي- عروقي تركيب شود. وي افزود: آسپرين به تنهايي عوارض جانبي نامطلوب و مضري دارد كه باعث خونريزي معده در بيماران مصرف كننده مي‌شود. اين محقق به همراه تيم پژوهشي دانشگاهي خود روي فعاليت بيولوژيكي دو ماده فعال در فلفل به نام‌هاي كاپسايسين و دي هيدروكاپسيايسين مطالعه و آزمايش كردند. اين آزمايشات نشان داد كه مواد شيميايي كاپسايسينوئيد قابليت پايين آوردن قند خون و سطح انسولين، كاهش تشكيل چربي‌ها در ديواره‌هاي سرخرگي و جلوگيري از تشكيل لخته‌هاي خوني را دارد علاوه براين كه برخي از عوارض جانبي داروهاي رايج و قديمي را نيز ندارد. به گفته محققان ، بيماري هاي قلبي عروقي در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌اي را بر جمعيت جهان و نظام‌هاي خدمات بهداشتي دنيا تحميل مي‌كنند و همين عامل متخصصان را بر آن داشته تا شيوه‌هاي نوين و كارآمد براي پيشگيري را جستجو كنند.

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

ممنون
    مطلب جالبی بود
    ولی در کنار مشکلات مربوط معده ، دریافت زیاد اون می تواند منجر به واکنش های آلرژیک بشه.
    من خودم غذاهای تند و فلفلی خیلی خیلی دوست دارم ولی هر بار پس از استفاده دچار التهاب و سرخی پوست و خارش پوستی می شم!

farzaneh negahban
    مشارکت کننده

هنوز مطالعه ای نیست که برای مصرف فلفل و بهره مندی از اثرات خوبش مقدار تعیین کرده باشه و اکثرا فقط در آخر تاکید کردن که مقدار زیاد میتونه مضراتی داشته باشه
    کسی در این مورد چیزی میدونه؟

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.