نکاتی در مورد هندوانه زرد

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
  • نویسنده
    v.fazel
    مشارکت کننده

هندوانه ‏ي زرد منبع خوبي از ستيرولين:

هندوانه‏ ها مخصوصاً هندوانه زرد ستيرولين زيادي دارند. ستيرولين يک اسيد آمينه غيرضروري مي‏ باشد که با آنزيم ‏هاي بدن وارد واکنش شده و به آرژنين تبديل مي ‏شود. آرژنين اسيد آمينه ‏اي است که براي سلامت قلب و عروق و سيستم ايمني بدن سودمند است. آرژنين توليد اکسيد نيتريک را در بدن تشديد مي ‏کند که باعث شل شدن ديواره‏ ي عروق مي ‏شود.

در واقع همان اثري را که داروي وياگرا بر روي مردان دارد، تا حدودي اين هندوانه نيز دارا مي‏ باشد.

علاوه بر اثر مثبت اين ماده بر روي سلامت جنسي مردان، اکسيد نيتريک همچنين به درمان آنژين صدري، فشار خون بالا و ساير مشکلات قلبي- عروقي کمک مي ‏کند.

البته لازم است متذکر شوم براي اينکه هندوانه‏ ي زرد بتواند مشکلات جنسي مردان را حل کند بايد به ميزان 6 ليوان در روز مصرف شود که کمي دشوار است، زيرا همان طور که مي دانيم، هندوانه بسيار ادرار آور مي ‏باشد.

هندوانه زرد و سلامتي چشم:

وجود ويتامين A و ويتامين C در هندوانه براي سلامتي چشم مفيد است. هندوانه‏ ي زرد يک منبع غني از لوتئين مي ‏باشد.

لوتئين براي پيشگيري از بيماري دژنراسيون ماکولار چشمي وابسته به سن(AMD) لازم است. اين بيماري يك بيمارى مزمن و پيشرونده است كه در افراد مسن ديده مى شود و شايع ترين علت كورى در جهان است. در اين بيمارى، لكه زرد يا ماكولا كه قسمت حساس به نور در شبكيه چشم بوده و مسئول ديد مستقيم و كارهايى نظير خواندن، نوشتن و رانندگى است، تخريب مى شود. اين بيمارى درمان قطعى ندارد، ولى با ايجاد تغييرات در رژيم غذايى و مصرف برخى از داروها مى توان از بروز آن جلوگيرى كرد يا آن را به تعويق انداخت.

پس به خاطر داشته باشيد که هندوانه ‏ي قرمز(ليکوپن) براي پيشگيري از سرطان و هندوانه ‏ي زرد(لوتئين) براي سلامتي چشم هاي شما سودمند است.

کاربر عادی
    مشارکت کننده

ممنون از مطلب مفیدتون، به جمع ما خوش آمدید.
    من خیلی از طعم هندوانه زرد خوشم می یاد، به نظرم ترکیبی از مزه ی آناناس و هندوانه است، من هر دو میوه رو دوست دارم .

v.fazel
    مشارکت کننده

همان طور که گفتید هندوانه ی زرد مزه ای بین آناناس و هندوانه دارد که در ایران به هندوانه ی آناناسی معروف است.
    خوشحالم که این مطلب برای شما مفید بوده است.

amini
    مشارکت کننده

ممنون مطالب هندوانه زرد جالب بود.

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.