شما چه توصيه‌اي براي كاهش وزن داريد؟

در حال نمایش 13 نوشته (از کل 13)
  • نویسنده
    s.samadi
    مشارکت کننده

اين توصيه ها را مردم عادي براي كاهش وزن كرده‌اند.اين نكات بر گرفته از تجربيات موفق هزاران نفري است كه تحت رژيم غذايي بوده اند .بعضي ازين نكات جديدند،بعضي را قبلا شنيده‌ايد ،ولي بدليل موثر بودنشان دوباره تكرار مي شوند.اين گنجينه مي تواند زندگي شما را تغيير بدهد پس از امروز شروع كنيد.

من امروز فقط يك تغيير مي توانم در برنامه غذايي ام بدهم.آن تغيير كدام است؟

1-روزانه فقط يك واحد ميوه يا سبزيجات به رژيم غذايي تان اضافه كنيد.وقتي به آن عادت كرديد تعداد واحد را اضافه كنيد تا روزانه 8 تا 10 واحد از ميوه و سبزي استفاده كنيد.

2-در هر وعده غذايي حداقل 2 واحد ميوه و سبزي بخوريد.

3-هيچوقت در يك وعده مقدار زيادي غذا نخوريد والا مجبور مي شويد از لباسهاي سايز بزرگتر استفاده كنيد.

4-به غذا خوردن اهميت داده و بي فكر اين كار را نكنيد.وقتي ميخواهيد غذا را در دهان بگذاريد،آن را خرد ،ورقه ورقه ،صاف كرده وبعد ميل كنيد.يراي داشتن تغذيه اي لذت يخش از همه حواستان استفاده كتيد.

5-صبحانه را مفصل ميل كنيد. اينكار به شما كمك مي‌كند تا در طول روز كالري كمتري را بخوريد.

6-در هر دو وعده غذايي ناهار و شام نيمي از بشقابتان را با سبزيجات و ميوه پر كنيد.

آيا فوت وفني وجود دارد تا بتوانم كالري دريافتي‌ام را كاهش بدهم؟

7-آيا بيرون غذا مي خوريد؟تعداد دفعات بيرون غذا خوردن را نصف كنيد. يك نمونه غذاي اصلي در رستوران بجز در نظر گرفتن نان، پيش غذا، سبزيجات و دسر حاوي، 1000تا 2000كالري مي باشد.

8 -وقتي بيرون غذا مي خوريد، دسر را با ديگران تقسيم كنيد.

9-بجاي خوردن يك ظرف پر از غذا يك ظرف پر از سالاد بخوريد.

10- مراقب آنچه كه مي خوريد باشيد. از بشقاب مسطح و كوچك به جاي ظرف بزرگ هنگام غذا خوردن استفاده كنيد.

11- ابتدا غذاهاي كم كالري موجود در ظرف غذايتان را بخوريد. خوردن غذا را با سالاد و سبزيجات شروع كنيد،بعد سوپ و در پايان گوشت و غذاهاي نشاسته اي را ميل كنيد .وقتي كه اينها را اول مي خوريد زودتر سير شده و مقدار كمتري از غذاهاي پر كالري را مصرف مي كنيد.

12- بجاي شير پر چرب شير حاوي 1% چربي مصرف كنيد. اگر روزانه يك ليوان شير مصرف مي كنيد شما در طول يك سال 5/2 كيلو گرم وزن كم مي كنيد.

13- آبميوه داراي كالري زيادي مي باشد. مصرف آن به ميزان يك ليوان در روز محدود كنيد.

14-كالري را از غذاهاي جويدني بجاي نوشيدني دريافت كنيد. ميوه تازه بجاي آبميوه مصرف كنيد.

15- غذايي را كه در طول روز مي خوريد يادداشت كنيد. اين كار بطور حيرت انگيزي موثر مي باشد.

16- از اين ضرب المثل چيني پيروي كنيد: “به اندازه 10/8 گنجايش معده تان غذا بخوريد”.

17- از سس خردل به جاي مايونز استفاده كنيد.

18- سوپ زياد بخوريد.سوپ بدون خامه و كم كالري بخوريد.

19- از خوردن نوشيدني هاي پر كالري مانند:انواع نوشابه، چاي شيرين،انواع شربت هاو…خودداري كنيد.بسياري از افراد فقط با كم كردن اينها وزنشان كاهش مي يابد. در صورتيكه روزانه يك بطري كوكا كولا مصرف مي كنيد اگر آنرا از غذايتان حذف كنيد در طول يكسال كاهش وزني معادل 12-11 كيلو گرم خواهيد داشت.

20- وقتي به سركار مي رويد ناهارتان را با خود ببريد.

21- حتما بنشينيد و غذا بخوريد.

22- قبل از خوردن آبميوه آنرا با آب رقيق كنيد.

23- هنگام ناهار سبزيجات بيشتري مصرف كنيد.

24- در خانه غذا بخوريد.

madjd
    مدیرکل

خیلی توصیه های خوبی بود
    یک لیوان آب میوه طبیعی چقدر کالری داره؟(آب پرتقال و لیمو)

madjd
    مدیرکل

خیلی توصیه های خوبی بود
    یک لیوان آب میوه طبیعی چقدر کالری داره؟(آب پرتقال و لیمو)

s.samadi
    مشارکت کننده

بین 120-150 کیلوکالری

madjd
    مدیرکل

ممنون
    شما یک لیوان آب میوه در روز رو برای یک فرد چاق توصیه میکنید؟

madjd
    مدیرکل

ممنون
    شما یک لیوان آب میوه در روز رو برای یک فرد چاق توصیه میکنید؟

roya50
    مشارکت کننده

به نظر من بهترین راه ها برای کاهش وزن سه چیز است:
    1- به اندازه خوردن
    2-به موقع خوردن
    3- پیاده روی اونم روزی 1 ساعت
    ما اگه بتونیم وقت و اندازه به خوردنمون بدیم و در کنارش تحرک کافی داشته باشیم حتما لاغر میشیم
    مطمئن باشید

s.samadi
    مشارکت کننده

البته حرف شما منطقی است به شرطی که اراده وجود داشته باشه

susan
    مشارکت کننده

با سلام
    من چون آسم دارم امكان ورزش كردن برام نيست با اينكه دستگاه تردميل هم توي خونه دارم بازم بيشتر از روزي 15 دقيه استفاده كنم دچار نفس تنگي ميشم.حالا به نظر شما من ميتونم فقط با رژيم گرفتن وزن خودمو كم كنم؟:huh:[hr]
    با سلام
    من چون آسم دارم امكان ورزش كردن برام نيست با اينكه دستگاه تردميل هم توي خونه دارم بازم بيشتر از روزي 15 دقيقه استفاده كنم دچار نفس تنگي ميشم.حالا به نظر شما من ميتونم فقط با رژيم گرفتن وزن خودمو كم كنم يا نه؟ :huh:[hr]
    با سلام
    من چون آسم دارم امكان ورزش كردن برام نيست با اينكه دستگاه تردميل هم توي خونه دارم بازم بيشتر از روزي 15 دقيقه استفاده كنم دچار نفس تنگي ميشم.حالا به نظر شما من ميتونم فقط با رژيم گرفتن وزن خودمو كم كنم يا نه؟ :huh:[hr]
    با سلام
    من چون آسم دارم امكان ورزش كردن برام نيست با اينكه دستگاه تردميل هم توي خونه دارم بازم بيشتر از روزي 15 دقيقه استفاده كنم دچار نفس تنگي ميشم.حالا به نظر شما من ميتونم فقط با رژيم گرفتن وزن خودمو كم كنم يا نه؟ :huh:

Ashna
    مشارکت کننده

susan خانم من متخصص نیستم ولی به خاطر تجربه خودم می گم که امکان نداره بدون ورزش کاهش وزن اصولی و ثابتی داشته باشی. چون خود من هم زانو درد داشتم و بدون ورزش و فقط با رژیم در طول 2 سال 35 کیلو کم کردم ولی الان تقریباً نصف اون برگشته و بدن خیلی شلی دارم که باعث شده سوخت و ساز بدنم به شدت پایین بیاد و به سختی وزن کم می کنم.

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

خانم Ashna کاملاً درست می گن . بدون ورزش و فعالیت بدنی ،کاهش وزن بسیار سخت و گذرا خواهد بود .
    ولی خانم susan عزیز ، خوشبختانه شما مشکل جدی ندارید که بخواد مانع فعالیت بدنی شما بشه . ما در کلینیک نوین خانم هایی رو می بینیم که با عصا وارد کلینیک و مطب آقای دکتر می شوند ولی همگی در کاهش وزن و اجرای فعالیت بدنی موفق عمل می کنند . سخته ولی امکان پذیره .
    و اما راه حل :
    شمابایستی پیاده روی رو وارد برنامه روزانه خود کنید . البته نه روی تردمیل .
    با روزی 40 دقیقه شروع کنید ولی نه 40 دقیقه ی پیوسته . 4 تا 10 دقیقه حد پیشنهادی است .
    شما حتی می توانید این میزان پیاده روی تکه تکه را در محیط منزل و یا اتاق خود نیز انجام دهید . بدین شکل آلودگی هوای محیط بیرون نیز آسم شما را تشدید نمی کنه
    بعد از 3تا 4 هفته که بدنتون به این میزان پیاده روی عادت کرد ، 4 تا ده دقیقه را به 5 تا ده دقیقه تبدیل کنید و به همین منوال ادامه دهید .
    بدین شکل خیالتون راحت باشه که هم رژیم دارید و هم ورزش می کنید .
    با آرزوی موفقیت برای شما .

n.fazel
    مشارکت کننده

شما می تونید به جای اینکه ورزشی با شدت بالا داشته باشید ، پیاده روی ارام انجام دهید. و در عوض زمان آن را بالاتر ببرید. به هر حال این کار از بی تحرکی بهتر است

nikbakht
    مشارکت کننده

در کاهش وزن: معمولا مصرف میوه طبیعی به خاطر محتوای فیبر بالای آن در ارجحیت است. البته استفاده از آبمیوه های خانگی و طبیعی و پالپ دار(آبمیوه های دارای پوره میوه یا همان بخش های فیبردار میوه) نیز بلامانع است.

در حال نمایش 13 نوشته (از کل 13)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.