برای ساخت ماهیچه، چه مواد غذایی را بعد ورزش بخوریم ؟

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • نویسنده
    zahra jamshidi
    مشارکت کننده

برای کمک به ماهیچه سازی بعد از ورزش چه غذاهایی را می توان خورد ؟
    پاسخ : کالری کافی و مواد مغذی (به ویژه پروتئین) متناسب با قد ، وزن ، و سطح فعالیت شما برای رشد ماهیچه ای ضروری هستند . اکثر آمریکایی ها پروتئین کافی از رژیم غذایی خود دریافت می کنند .
    مطالعات نشان داده اند که خوردن کربوهیدرات و پروتئین در طول 30 دقیقه بعد از تمرین ورزشی کمک به افزایش یرعت احیا می کند و این کار از طریق بارگیری مجدد ذخیره گلیکوژن و سنتز بیشتر پروتئین انجام می گیرد . شواهدی وجود دارد که نشان می دهند خوردن پروتئین در قبل از تمرین ورزشی نیز کمک به سنتز پروتئین می کند .
    راهنمای توصیه شده برا کربوهیدرات ، خوردن 2/1-7/0 به ازای کیلوگرم از وزن بدن می باشد که بایستی در طول 30 دقیقه بعد از تمرین دریافت شود . یک موز بزرگ 30 گرم کربوهیدرات را تامین می کند .
    راهنمای توصیه شده برای پروتئین یک گرم به ازای هر 4-3 گرم کربوهیدرات می باشد . کره بادام زمینی 9 گرم پروتئین را در هر 2 قاشق غذاخوری از آن تامین می کند .
    ماست یک منبع خوب دیگر از هر دو درشت مغذی کربوهیدرات و پروتئین است .
    منبع : webMD

madjd
    مدیرکل

ممنون از مطلبتون
    ایا شما میدونید گیاه خوار میتونه ورزش کار موفقی بشه؟

amatorboxer
    مشارکت کننده
    madjd wrote:
    ممنون از مطلبتون
    ایا شما میدونید گیاه خوار میتونه ورزش کار موفقی بشه؟

به نام خدا
    چرا نشه ولی برای اینکه بتونیم هم گیاه خوار باشیم و هم در ورزش موفق باید از یک سری اصول پیروی کنیم به عنوان مثال برای اینکه یک گیاه خوار بتونه پروتئین مورد نیاز بدنش رو تامین بکنه باید چندجور پروتئین رو با هم مصرف کنه مثل :لوبیا , قارچ , عدس, سویا و جوانه ها

Ashna
    مشارکت کننده

با سلام. من باشگاه که می رم به من گفتن تا 2 ساعت بعد از ورزش هیچی نباید بخورم. حالا کدوم درسته اینکه نیم ساعت بعد از ورزش بخوریم یا 2 ساعت. من رژیم لاغری دارم ولی از طرفی بدنم هم باید ماهیچه بیاورد که سوخت و ساز بدنم بالا برود.

amatorboxer
    مشارکت کننده
    Ashna wrote:
    با سلام. من باشگاه که می رم به من گفتن تا 2 ساعت بعد از ورزش هیچی نباید بخورم. حالا کدوم درسته اینکه نیم ساعت بعد از ورزش بخوریم یا 2 ساعت. من رژیم لاغری دارم ولی از طرفی بدنم هم باید ماهیچه بیاورد که سوخت و ساز بدنم بالا برود.

به نام خدا
    دوست عزیز شما مشخص نکردی که به چه نوع ورزشی مشغولی ولی حدس میزنم منظور شما بدنسازی بوده که در اینصورت شما میتونی نهایتا تا یک ساعت بعد از اتمام ورزشت از مواد غذایی که در این زمان از روز برای شما مفید هست استفاده کنی مثلا شیر کاکائو یا بستنی یا … موفق باشی.

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

ممنون از پاسخ های مفیدتون
    ولی نظر من اینه که بعد از ورزش به جای بستنی و شیرکاکائو که کالری بسیار بالایی دارند و فرد هم تحت برنامه لاغری است و این مواد مسلماً در رژیمش جایی ندارند ، از کربوهیدرات پیچیده و پروتئین با درصد بالای بیولوژیکی استفاده شود . به عنوان نمونه :
    میوه ، آب میوه خانگی و در موارد ورزش های حرفه ای : شیر کم چرب + چند عدد خرما و….

amatorboxer
    مشارکت کننده

به نام خدا
    جناب Z.JAMSHIDI من فکر میکنم که شما خودتون ورزش حرفه ای نکرده باشی چون این چیزی که شما پیشنهاد کردید بیچاره ورزشکار بعد کلی فعالیت بدنی یک لیوان شیر کم چرب با چند عدد خرما گوشه ای از کالریهای از دست رفته بدنش رو جبران نخواهد کرد چه برسه به اینکه بخواد ریکاوری هم بشه بخصوص در ورزش بدنسازی چون حتما بدون چون و چرا بعد از تمرینات بدنسازی برای رساندن مواد پروتئینی و مغذی به سبب ساخت و حفظ ماهیچه حتما و حتما باید در کنار مواد پروتئینی از کربوهیدراتهای ساده هم استفاده کنیم . خودم به شخصه بارها توی رژیم بوده ام و بلافاصله بعداز اتمام تمریناتم از کربوهیدراتهای ساده هم استفاده کرده ام که خیلی از یک لیوان شیر کاکائوبیشتر کالری داشته در کل باید بدانیم در کجا و چه زمانی از روز استفاده کنیم که هم کاهش وزن داشته باشیم و هم عضله رو نگهداری کنیم. موفق باشید

Ashna
    مشارکت کننده

من ورزش Spinning کار می کنم. دوچرخه سواری قدرتی. ولی تا 2 ساعت هیچی نمی خورم و بعد از آن هم شامم را می خورم کا شامل پروتئین هست.یعنی ساعت 6 که از باشگاه میام هیچی نمی خورم تا 8 شب که شام می خورم. به نظر شما این روش درست هست؟

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.