اصول رژیم گیاهخواری را رعایت کنید

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    s.shahemi
    مشارکت کننده

آنچه باید در این رژیم بسیار به آن توجه کنید این است که بدن فرد گیاهخوار به بعضی از ویتامین‌ها و موادمعدنی مانند ویتامینB12 کلسیم و آهن نیاز بیشتری نسبت به سایر افراد پیدا می‌کند، این نیاز بدن را بسیار جدی بگیرید، متأسفانه در کشور ما بیشتر گیاهخواران با کمبود فاکتورهای گفته شده روبه‌رو می‌شوند.

دختری هستم 17 ساله که از عارضه اضافه وزن رنج می‌برم، انواع رژیم‌ها را امتحان کرده ام، ورزش هم مرتب می‌کنم، اما هنوز به وزن دلخواهم نرسیده ام. چند وقتی است که به فکر یک رژیم گیاهی یا همان به اصطلاح گیاهخواری افتاده ام اما می‌خواهم رژیمی اصولی و علمی بگیرم تا بدنم با کمبود ویتامین و املاح لازم مواجه نشود. چه میوه‌ها و سبزیجاتی باید مصرف کنم تا هم لاغر شوم و هم دچار بیماری و عارضه‌ای نشوم.

دکترگلاله اصغری-متخصص تغذیه در پاسخ به این سئوال در روزنامه ایران نوشت: هر رژیمی می‌تواند در کنار محاسنی که دارد آسیب‌های ناخواسته‌ای نیز به بدن وارد کند، چون ممکن است تنوع غذایی را در رژیم‌تان رعایت نکنید و در نتیجه آن موادمعدنی، ویتامین، پروتئین و املاح مورد نیاز بدن را تأمین نکرده و خود را بیمار کنید، چه بسا اگر بدنتان به میزان کافی موادغذایی دریافت کند نیاز به مکمل هم نداشته باشید.
    آنچه باید در این رژیم بسیار به آن توجه کنید این است که بدن فرد گیاهخوار به بعضی از ویتامین‌ها و موادمعدنی مانند ویتامینB12 کلسیم و آهن نیاز بیشتری نسبت به سایر افراد پیدا می‌کند، این نیاز بدن را بسیار جدی بگیرید، متأسفانه در کشور ما بیشتر گیاهخواران با کمبود فاکتورهای گفته شده روبه‌رو می‌شوند.
    با خوردن لبنیات و تخم مرغ ویتامین‌های D و B12 تأمین می‌شود که در صورت مصرف نکردن آنها حتماً باید از مکمل غذایی استفاده کنید، مصرف موادغذایی مانند دانه سویا، دانه گندم، همبرگری که به جای گوشت، سویا دارد، عدس، نخود، آجیل و مغزها، برنج و تمام غلات را نیز حتماً مصرف کنید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.