از دادن عسل به کودکان زیر ۱ سال خودداری کنید!

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • نویسنده
    mosavi
    مشارکت کننده

محققان کانادایی توصیه کردند که برای جلوگیری از مسمومیت بوتولیسمی در کودکان زیر ۱ سال، از دادن عسل به آن ها خودداری کنید.
    بررسی ها نشان می دهدکه عسل تنها ماده ای در کانادا به شمار می رود که عامل بروز مسمومیت بوتولیسم در نوزادان به شمار می رود. این مسمومیت در کودکان زیر ۱ سال می تواند باعث فلج شود.
    باکتری بوتولیسم موجود در عسل بو، رنگ و طعم عسل را تغییر نداده و با پخته شدن هم از بین نمی رود.
    این باکتری قادر به تولید یا رشد سم را در عسل ندارد ولی چنانچه نوزاد چنین عسلی را بخورد هاگ های باکتری در بدن رشد کرده و تولید سم می کنند.
    پس از مصرف عسل آلوده به بوتولیسم، نوزاد با علائم همچون گریه ضعیف، ناتوانی در مکیدن شیر، اختلال در حرکات روده، ضعیف شدن گردن، لرزش عضلانی، نداشتن حرکات صورت، ناتوانی در بلع و دشواری در تنفس مواجه می شوند.
    با مشاهده این علائم در نوازد حتماً به پزشک مراجعه کنید.

madjd
    مدیرکل

اگر عسل آلوده به بوتولیسم رو فرد بزرگ بخورد مشکلی پیش نمی آید؟

کاربر عادی
    مشارکت کننده

من که اصلاً با عسل میونه ی خوبی ندارم.

mosavi
    مشارکت کننده

بوتوليسم در اثر اسپورهاي باکتري بوتولينم بوجود مي آيد. اسپورهاي اين باکتري به مقدار زيادي در خاک ، گرد و غبار و عسل وجود دارد. اگر اين اسپورها توسط افراد بزرگسال بلعيده شوند، تأثير بدي بر آنها ندارند. ولي اگر وارد بدن نوزاد شوند، در مجراي گوارشي او تکثير مي يابند و باعث توليد سم بوتولينم مي شوند.

azy
    مشارکت کننده

خدا رو شکر که تو ایران دکترها از همون اول میگن عسل به نینی تا 1 سالگی ندید..من هم به نینی ندادم ..
    ولی با این تفاسیر من که تا 4 سالگی بهش عسل نمیدم.

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.