اثرات معجزه آسای عسل

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • نویسنده
    matin
    مشارکت کننده

خواص عسل از زبان ابن سینا

اابن سینا در مورد اثرات معجزه آسای عسل می گوید: «عسل در طولانی كردن عمر و حفظ قدرت و توان انجام كار در سنین بالای عمر، كارآمد و مؤثر است». وی در ادامه می گوید: اگر می خواهید جوانی خویش را مصون دارید عسل بخورید. كسانی كه سن آنها از چهل و پنج فراتر می رود، باید به طور منظم عسل را به خصوص با گردوی كوبیده استفاده نمایند.
    مخلوط عسل با آرد برای جراحات سطحی به خصوص به صورت ضماد مفید است. بیماری های ریوی و مراحل اولیه بیماری سل را می توان با مخلوطی از عسل و گلبرگ گل سرخ، درمان نمود. این مخلوط اگر هنگام صبح و قبل از ظهر استفاده و میل شود، بهترین نتیجه را خواهد داشت. عسل به مقدار كم در درمان بی خوابی نیز كاربرد دارد. ابن سینا همچنین می گوید: عسل بسیار خوب آن است كه كاملا شیرین و خوشبو بوده و رنگش متمایل به سرخی باشد. طبیعت عسل گرم است، اگر آن را با نمك مخلوط نموده و به طور مكرر بر لكه های كبود بمالند، درمان كننده است. اگر عسل را بر روی آتش بگذارند تا غلیظ شود و به طور مكرر بر روی زخم های تازه بمالند، آن زخم ها را به هم می آورد.

madjd
    مدیرکل

من جراحی رو میشناسم که بعد از عمل روی محل جراحی عسل می مالد!!!!!!!!
    راست گفتم

matin
    مشارکت کننده

و من فرد مبتلا به التهاب شدید و خونریزی لثه را میشناسم که باید بسرعت جراحی لثه میکرد اما با مخلوط عسل و نمک ، روی لثه ،جراح خود را با کمال ناباوری ،از نتایج این عمل شگفت زده کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!! و جراحی عمیق او به یک جرم گیری سطحی لثه تبدبل شد!!!!!!!!!!!!!

کاربر عادی
    مشارکت کننده

با سلام
    متین عزیز می شه بگید عسل و نمک را چه طور مخلوط کنیم؟ منظورم اینه که عسل رو گرم کنیم یانه؟ و روزی چند بار روی لثه بمالیم؟
    معمولاً هم بعد از حجامت بر روی محل تیغ زده شده عسل می مالند، و بعد از بهبود هیچ جایی از اثر تیغ بر روی بدن باقی نمی ماند.

matin
    مشارکت کننده

عسل را کمی حرارت داده ، ودر حین حرارت به آن نمک بزنید.بعد از اینکه کمی خنک شد،به روی لثه ماشاژ دهید.شبها

nikbakht
    مشارکت کننده

جالب بود. آره عسل خیلی خواص مفید زیادی داره قبلا هم توی تالار مطالبی از عسل گفته شده بود. من از طرفداران عسل هستم و با اینکه تنبلی ام می یاد عسل بخورم اما قلبا به عسل ارادت دارم.

در حال نمایش 6 نوشته (از کل 6)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.