RE: لیمو بخورید به صد دلیل!

#97979
madjd
مدیرکل

خاصیت این گیاه در بهبود سرطان ثابت شده است. برخی از پزشکان از این هم فراتر رفته و معتقدند که لیمو در زمینه مقابله با انواع سرطان‌ها بسیار مفید است.

لیمو همچنین به عنوان یک داروی ضد میکروبی در برابر عفونت‌های باکتریایی و قارچی و برای مقابله با انگل‌های داخلی و کرم‌ها موثر است. این میوه در عین حال تنظیم کننده فشار خون بیش از حد بالا بوده و خاصیت ضد افسردگی، استرس و ضد اختلالات عصبی دارد.

پزشکان آمریکایی همچنین می‌گویند از لیمو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی نیز می‌توان استفاده کرد. ترکیبات طبیعی موجود در چای همراه با پوست لیمو، بدن را در برابر اشعه فرابنفش مضر خورشیدی که مهمترین عامل ابتلا به سرطان پوست است، محافظت می‌کند. گرمای شدید تابستان، می‌تواند شما را کاملا خسته و فرسوده کند اما چند قطره آب ‌لیمو می‌تواند این خستگی را تا حد زیادی کاهش دهد.

آب ‌لیمو می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را معالجه کند، برای مثال برای گلو درد، اگر آب‌ لیمو را به مدت یک دقیقه، سه بار در روز قرقره کنید، پس از چند بار استفاده، اثر خوب درمانی آن را خواهید دید. از آب ‌لیمو برای تصفیه کلیه‌ها، کبد و خون نیز استفاده می‌شود.
آب‌ لیمو برای سیستم هاضمه نیز اعجاز می‌کند و خاصیت ضد تهوع دارد و در درمان سوزش سردل، اسهال و یبوست مفید است.