۷ ماده غذایی برای داشتن موهایی سالم

ماهی سالمون، برای درخشندگی موها

ماهی‌هایی مانند سالمون و ساردین سرشار از اسید چرب امگا ۳ هستند. بدن شما قادر به ساختن این چربی‌های سالم نمی‌باشد. بنابراین باید آن‌ها را از طریق غذا یا مکمل دریافت نمایید. این اسیدهای چرب شما را در مقابل بیماری‌ها محافظت می‌کنند. همچنین بدن برای رشد و درخشندگی موها به این چربی‌ها نیاز دارد.

رشد موها با ماست یونانی

ماست یونانی غنی از پروتئین می‌باشد. همچنین حاوی ماده‌ای می‌باشد که جریان خون را در پوست سر تقویت کرده و به رشد موها کمک می‌کند. این ماده ویتامین ب۵ ( یا همان پنتوتنیک اسید) نام دارد و مانع از نازک شدن و ریزش موها می‌گردد. ممکن است نام پنتوتنیک اسید را روی برچسب بسیاری از محصولات محافظت کننده پوست و مو مشاهده نمایید.

اسفناج، ضد شکنندگی مو

مانند بسیاری از سبزیجات برگ سبز تیره، اسفناج مملو از مواد مغذی می‌باشد. این سبزی مقادیر زیادی ویتامین A، آهن، بتاکاروتن، فولات و ویتامین C دارد. تمام این ریزمغذی‌ها برای سلامت مو و پوست سر مفید هستند. آن‌ها مو را مرطوب نگه داشته و بنابراین از شکنندگی جلوگیری می‌کنند. برای اثربخشی بهتر می‌توانید آن را با کلم‌پیچ مخلوط کنید.

غلات غنی شده با آهن از ریزش مو جلوگیری می‌کنند.

دریافت ناکافی آهن منجر به ریزش مو می‌گردد. اما می‌توانید این ریزمغذی مهم را در غلات غنی شده، حبوبات، لوبیای سویا و عدس بیابید. گوشت گاو مقدار زیادی آهن دارد. سبزیجات برگ‌دار سبز تیره نیز همینطور هستند.

گوشت ماکیان، مفید برای ضخامت موها

وقتی پروتئین کافی دریافت نکنید، رشد موها متوقف می‌شود. با توقف رشد موها و از دست دادن موهای پیرتر، ریزش مو به وجود می‌آید. به منظور دریافت پروتئین گوشت‌هایی مانند مرغ یا بوقلمون را انتخاب کنید، زیرا چربی اشباع کمتری نسب به گوشت گاو دارند.

دارچین، مفید برای گردش خون

این ادویه منجر به تسهیل جریان خون می‌شود. جریان خون اکسیژن و مواد مغذی را برای فولیکول‌های مو فراهم می‌کند.

تخم‌مرغ، مفید برای رشد مو

ذخایر پروتئین و آهن شما با خوردن تخم‌مرغ تکمیل می‌شوند. تخم‌مرغ غنی از نوعی ویتامین B به نام بیوتین می‌باشد که به رشد موها کمک می‌کند. دریافت ناکافی این ویتامین منجر به ریزش مو می‌شود. همچنین بیوتین برای تقویت ناخن‌های شکننده نیز مفید می‌باشد.

Loading