۳ ماده مغذی که به اندازه کافی دریافت نمی‌کنید.

بدن به ویتامین‌ها و مواد معدنی برای حفظ سلامتی خود نیاز دارد، اما مطالعات نشان می‌دهند بیشتر افراد برخی مواد مغذی را کمتر از میزان مورد نیاز دریافت می‌کنند.
در ادامه به ۳ ریزمغذی مهم اشاره می‌کنیم:

کلسیم

کلسیم به استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند، بنابراین مصرف غذاهای غنی از کلسیم اهمیت دارد. زنان مسن تر از ۵۰ سال باید توجه بیشتری به دریافت کلسیم‌شان داشته باشند زیرا پس از یائسگی سرعت تحلیل استخوان‌ها افزایش می‌یابد. کلسیم به مقدار زیادی در شیر، ماست، پنیر و در سبزیجاتی مانند کلم پیچ و بروکلی وجود دارد.

ویتامین D

عدم دریافت کافی ویتامین D می‌تواند منجر به پوکی استخوان شود ( بیماری که در آن توده استخوانی تحلیل می‌رود). زنان و مردان بین ۱۸ تا ۷۰ سال باید روزانه ۶۰۰ واحد ویتامین D مصرف کنند که فقط از طریق دریافت غذایی مشکل می‌باشد. سالمون، ماهی تن و شیر غنی شده با ویتامین D منابعی خوبی از آن هستند.

منیزیوم

منیزیوم ماده معدنی است که به سلامت قلب، استخوان‌ها و عضلات کمک می‌کند. تصور می‌شود با انتخاب مواد غذایی مناسب می‌توان مقدار مورد نیاز منیزیوم را دریافت کرد، درحالیکه اکثر افراد کمتر از این مقدار می‌خورند. غذاهای غنی از منیزیوم عبارتند از مغزها، حبوبات و سبزیجات برگ سبز.

Loading