تامین آب مورد نیاز بدن – بهترین خوراکی‌ها برای رفع کم آبی بدن

11 ماده غذایی که به تامین آب مورد نیاز بدن کمک می‌کنند
نوشیدنی مایعات تنها راه تامین آب مورد نیاز بدن نیست. بلکه شما حدود ۲۰ درصد آب مورد نیاز خود را از طریق مصرف غذاهای جامد تامین می‌کنید. این مواد غذایی علاوه بر آب حاوی مواد مغذی مختلف نیز هستند. در این مقاله به بهترین خوراکی‌ها برای رفع کم آبی بدن اشاره خواهد شد.

۱۱ ماده غذایی که به تامین آب مورد نیاز بدن کمک می‌کنند

بهترین خوراکی‌ها برای رفع کم آبی بدن عبارتند از:

۱- خیار
شما می‌توانید برای تامین آب مورد نیاز بدن خود از خیار استفاده کنید. خیار یک سبزی کم‌کالری است. این سبزی در کاهش التهاب و کاهش سرعت پیر شدن موثر است. شما می‌توانید خیار را به سالاد خود اضافه کنید و یا از آن به عنوان میان وعده استفاده نمایید.
۲- هویج
بتاکاروتن و سایر آنتی‌اکسیدان‌های موجود در هویج خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی را کاهش می‌دهند. شما می‌توانید این سبزی را به سالاد خود اضافه کرده و یا از آن به عنوان میان وعده استفاده کنید.
۳- کدو
کدو حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از آسیب سلول‌های چشم پیشگیری می‌کنند. این سبزی کم کالری می‌تواند به تامین آب مورد نیاز بدن شما کمک کند.
۴- اسفناج
این سبزی حاوی ویتامین K، فولات، منگنز و منیزیم است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در اسفناج با بروز التهاب و سرطان مقابله می‌کنند.
۵- کرفس
کرفس یک سبزی کم‌کالری اما سرشار از فیبر، ویتامین K، فولات و پتاسیم است. کرفس از بروز التهاب در دستگاه گوارش پیشگیری می‌کند.
۶- گل‌کلم
گل‌کلم غنی از ویتامین‌های C و K است. مواد مغذی موجود در گل‌کلم به کاهش کلسترول خون و پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک می‌کند.
۷- گوجه‌فرنگی
لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند. همچنین این سبزی در کاهش کلسترول بد (LDL) نقش دارد. شما می‌توانید از گوجه‌فرنگی در سالاد یا ساندویچ خود استفاده کنید.
۸- هندوانه
هندوانه یکی از بهترین خوراکی‌ها برای رفع کم آبی بدن است. لیکوپن موجود در هندوانه از آسیب سلول‌های بدن و بروز سرطان پیشگیری می‌کند.
۹- توت‌فرنگی
فلاونوئیدهای موجود در توت‌فرنگی خاصیت آنتی‌اکسیدانی داشته و به حفظ سلامت مغز کمک می‌کند.
۱۰- ماست
ماست حاوی پروتئین و کلسیم بوده و به حفظ عملکرد مناسب اندام‌های بدن کمک می‌کند. باکتری‌های مفید موجود در ماست که پروبیوتیک نام دارند در حفظ سلامت دستگاه گوارش نقش دارند.
۱۱- گریپ‌فروت
گریپ‌فروت علاوه بر آن که به تامین آب مورد نیاز بدن کمک می‌کند، غنی از فیبر و ویتامین C است. ویتامین C سیستم دفاعی را تقویت کرده و از آسیب سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند. این میوه با برخی داروهای کاهنده فشارخون، داروهای کاهنده چربی خون و داروهای ضدانعقاد (مانند وارفارین) تداخل دارد. بنابراین، اگر یکی از این داروها را دریافت می‌کنید از مصرف خودسرانه این میوه خودداری کنید.

Loading