یک نوشیدنی مناسب در وعده ی صبحانه برای کاهش وزن

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #79874
  neda.mousavi
  مشارکت کننده

  محققان استرالیایی به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف شیر کم چرب برای وعده‌ی صبحانه به تناسب اندام کمک می‌کند به این ترتیب که سیری طولانی مدتی ایجاد کرده و اجازه نمی‌دهد برای وعده‌ی ناهار پرخوری کنید.
  محققان روی سی و چهار فرد مبتلا به اضافه وزن یا چاقی مفرط بررسی‌هایی انجام دادند.
  این افراد به مدت دو هفته دو نوع صبحانه‌ی حاوی 713 کالری دریافت کردند. گروه اول یک صبحانه‌ی حاوی 600 میلی‌لیتر آب میوه و گروه دیگر صبحانه‌ای با 600 میلی‌لیتر شیر کم چرب دریافت کردند.
  چند ساعت بعد از صرف صبحانه به شرکت‌کننده‌ها پیشنهاد می‌شد هر خوراکی که میل دارند مصرف کنند.
  محققان می‌خواستند اشتها و میزان سیری این افراد را بین دو وعده‌ی غذایی بررسی کنند. آن‌ها مشاهده کردند افرادی که به همراه صبحانه‌ی خود شیر کم چرب میل کرده بودند کمتر احساس گرسنگی دارند و در وعده‌ی ناهار نیز پرخوری نمی‌کنند.
  محققان بر این عقیده‌اند که پروتئین‌ها یا لاکتوز موجود در شیر باعث ایجاد احساس سیری طولانی مدت شده و جلوی اشتهای زیاد را می‌گیرد.

  شیر حاوی «کازئین» و «لاکتوز» می‌باشد و لاکتوز همان قند طبیعی شیر است. توجه داشته باشید که شیر کم چرب حاوی فقط سی و شش گرم گلوسید از نوع لاکتوز است در صورتی که آب میوه‌ها حاوی 63 گرم گلوسید از نوع فروکتوز، گلوکز و سوکروز می‌باشد. لاکتوز احساس سیری طولانی مدتی ایجاد می‌کند و ضد اشتهاست.
  محققان پیش از این به این نتیجه رسیده بودند که کلسیم موجود در محصولات لبنی و به خصوص شیر به لاغری و تناسب اندام کمک می‌کند.

  سیده ندا موسوی، دانشجوی دکترای تخصصی علوم تغذیه

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.