چگونه و چه وقت میوه بخوریم؟؟

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #69752
  azy
  مشارکت کننده

  همه ما فکر میکنیم که خوردن میوه یعنی خرید میوه، پوست کندنش و فقط گذاشتنش توی دهان به این سادگی که فکر میکنید نیست بسیار مهم است که بدانیم چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم؟
  راه صحیح خوردن میوه ها چیست؟

  این است که میوه ها را بعد از مصرف غذا نخورید میوه ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است.
  اگر میوه ها را به آن صورت بخورید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدنتان خواهند داشت بدنتان را با مقدار زیادی انرژی تامین میکنند که این انرژی به جای مفید بودن باعث از دست دادن وزن و کاهش قدرت برای انجام دیگر فعالیتهای زندگی میشود.
  میوه از مهم ترین خوراکهاست.
  برای مثال درنظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده اید تکه میوه آماده است که مستقیما وارد معده تان و روده تان شود
  اما به دلیل آن دو تکه نان، از ورود سریع آن به معده جلوگیری می شود.در این بین همه غذا فاسد شده، تخمیر میشود و به اسید تبدیل میشود به محض اینکه درون معده، میوه با غذا و آنزیمهای گوارشی تماس پیدا میکند، همه حجم غذا شروع به ازبین رفتن و فاسد شدن میکند پس لطفا میوه های خود را زمانی مصرف کنید که معده تان خالی است و یا قبل از خوردن وعده های غذاییتان میل کنید .شما بارها شنیده اید که بسیاری شکایت میکنند که هر زمان که هندوانه میخورم، غذا بالا می آید، و یا هر زمان که میوه درخت قهوه سودانی را می خورم معده ام نفخ میکند، زمانی که موز میخورم همش حس اینکه باید فورا به دستشویی بروم را دارم و غیره- در حقیقیت همه اینها اتفاق نخواهند افتاد اگر میوه را زمانی بخورید که معده تان خالی است. میوه ها با غذای فاسد شده ترکیب میشوندو گاز تولید میکنند و درنتیجه شما بالا می آورید.
  سفیدی مو، تاس شدن، عصبانیت و گودی های سیاه زیر چشم،هيچكدامشان اتفاق نخواهند افتاد اگر با معده خالی میوه میل کنید .
  با توجه به تحقیقات دکتر هربرت شلتون، بایستی بدانیم که چنین موضوعی صحیح نیست که بعضی از میوه ها مانند پرتقال، نارنج و لیمو خودشان اسیدی هستند. چرا که همه میوه ها در بدن قلیایی میشوند اگر شما روش صحیح میوه خوردن را کاملا بیاموزید شما به راز زیبایی، عمر طولانی، سلامت، انرژی، شادابی و وزن طبیعی دست پیدا خواهید کرد،زمانی که نیاز دارید که آب میوه بنوشید- فقط آب میوه تازه بنوشید نه آب میوه کنسروها. حتی آب میوه هایی که بسیار سفت هستند را ننوشید
  میوه های پخته شده را نخورید چرا که هرگز ماده مغذی میوه ها را دریافت نخواهیدکرد تنها مزه شان را دریافت میکند
  پختن، تمام ویتامین ها را از بین میبرد اما به هرحال خوردن میوه کامل بهتر از نوشیدن آب آن است اگر باید آب میوه بنوشید طوری بنوشید که دهانتان پر شود و آن را آرام آرام قورت دهید چرا که باید اجازه دهید که آب میوه با بزاق دهانتان قبل از قورت دادن آن کاملا ترکیب شود..

  #96714
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  ممنون
  میشه لطفاً منبع این تاپیک رو ذکر کنید؟

  #96715
  madjd
  مدیرکل

  یعنی تمام میوه ها را باید با شکم خالی خورد؟

  #96720
  azy
  مشارکت کننده

  برخی میوها ها را نباید با هم خورد و برخی دیگر مثل هندوانه را باید بین دو وعده غذایی خورد مثلا 3 ساعت بعد از غذا و نباید با میوه های دیگر خورده شود چون تولید نفخ میکندو برخی دیگر مثل هلو باید حتما حتما با شکم خالی خورده شود تا هضم شود و افراد سرد مزاج باید آنرا با عسل یا زنجفیل بخورند…اما بیشتر میوها را باید باشکم خالی خورد و نباید با پروتئین و چربی مصرف شوند واما میوه هایی که دارای هضم متفاوت هستند هم نباید با هم خورده شودن…..
  اما در کل میوه ها باید حداقل نیم ساعت قبل از غذا خورده شوند..

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.