چرا به پروتئین نیاز داریم؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #91571
  hodai
  مشارکت کننده

  سلامت نیوز: همه می‌دانند که پروتئین‌ها طعم خوبی دارند، اما چرا این‌قدر برای بدن خوب هستند؟! به نظر متخصصان، پروتئین یکی از مواد مغذی ضروری برای بدن است، چون به‌عنوان نوعی بلوک ساختاری حیاتی در سلول‌ها و بافت‌های مختلف بدن عمل می‌کند.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سلام دکتر، همه می‌دانند که پروتئین‌ها طعم خوبی دارند، اما چرا این‌قدر برای بدن خوب هستند؟! به نظر متخصصان، پروتئین یکی از مواد مغذی ضروری برای بدن است، چون به‌عنوان نوعی بلوک ساختاری حیاتی در سلول‌ها و بافت‌های مختلف بدن عمل می‌کند.

  در واقع ما برای هر عملکردی در بدن‌مان به پروتئین‌ها نیاز داریم، و فرآیندهای خاصی مثل بازسازی و درمان بدن، یا ساخت‌وساز عضله‌های بدن، خیلی به پروتئین‌ها وابسته هستند.

  باید دقت کنید که تامین تمام پروتئین مورد نیاز بدن‌تان کار مهمی است، اما نباید این را هم فراموش کنید که نباید در مصرف پروتئین‌ها زیاده‌روی کنید و نباید آن‌ها را به منبع اصلی غذایی‌تان تبدیل کنید. در واقع تعادل در مصرف مواد غذایی مختلف، کلید اصلی داشتن رژیم غذایی سالم است.

  به گفته متخصصان، خانم‌ها روزانه فقط به ۵۰ گرم پروتئین نیاز دارند، در حالی که نیاز روزانه مردان به پروتئین، ۶۰ تا ۷۰ گرم است، و البته این مقدار باید در ۲ یا ۳ وعده غذایی روزانه تقسیم شود. ورزشکاران، سالمندان و خانم‌های باردار، به پروتئین بیشتر از حد معمول نیاز دارند،‌ ولی آمار نشان می‌دهد که اکثر مردم جهان، روزانه بیشتر از ۱۲۰ گرم پروتئین می‌خورند.
  سلامت نیوز: چرا به پروتئین نیاز داریم؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.