نوشابه انرژی زا

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67926
  nikbakht
  مشارکت کننده

  نوشابه انرژی زا گزینه مناسبی برای رفع خستگی نیست
  برای تامین انرژی خود و رفع خستگی ، به جای استفاده از نوشیدنی های انرژی زا ، زمان استراحت خود را افزایش دهید.
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، پژوهشگران کشور آلمان می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان می دهد که استراحت به موقع ، تنظیم فعالیت های بدنی از جمله گنجاندن ورزش در فعالیت های روزانه و مصرف نوشیدنی های مناسب مانند آب میوه طبیعی به مراتب بیش از نوشیدنی های انرژی زا در رفع خستگی ناشی از کار روزانه موثر است.

  به گفته محققان، مصرف نوشیدنی های انرژی زا، احتمال ابتلا به برخی بیماری ها ازجمله پرفشاری خون و بی نظمی ضربان قلب را در افراد مستعد این بیماری ها افزایش می دهد.

  بررسی ها نشان می دهد، یک پنجم افراد پس ازمصرف نوشیدنی های انرژی زا به سردرد و یک پنجم دیگر نیز به تپش قلب دچار می شوند.

  نوشابه های انرژی زا در واقع نوشیدنی هایی هستند که افزودنی هایی از قبیل محرک های مجاز، ویتامین ها (خصوصا ویتامین B) و مواد معدنی که تولید انرژی می کنند، در آنها به کار رفته است. دیگر مواد متشکله این نوشیدنی ها اغلب کافئین، گیاه گوارانا (guarana)، دانه قهوه، ساخارین، کراتین و … هستند.

  لازم به ذکر است نتایج تحقیقات نشان می دهد گرچه این نوع نوشابه‌ ها در مقدار متعادل برای مصرف عمومی بی ‌خطر هستند اما کودکان و نوجوانانی که دو قوطی یا مقدار بیشتر از این نوشابه‌ ها را مصرف می‌ کنند ممکن است دچار تحریک پذیری یااضطراب شوند.

  همچنین سکته مغزی و قلبی در افرادی که مبتلا به صرع یا بیماری ‌های مغزی یا قلبی هستند از عوارض جانبی نوشابه‌ های انرژی زا هستند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.