نمک : یک ماده طبیعی ضد افسردگی

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67931
  nikbakht
  مشارکت کننده

  نتایج تحقیقات محققان دانشگاه یووا نشان می دهد که اگر نمک به اندازه لازم مصرف شود می‌تواند به عنوان یک ماده طبیعی ضدافسردگی عمل کند. آنان می گویند طی بررسی هایی که بر روی موشها صورت گرفته معلوم شده با مصرف مقدار مناسب نمک روحیه موش ها بهبود می یابد.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ، پژوهشگران طی این بررسی دریافتند موش‌هایی که به مقدار لازم نمک دریافت نمی‌کنند، اغلب از انجام کارهایی که به طور طبیعی از آن‌ها لذت می‌برند مانند نوشیدن آب قند، سرباز می‌زنند و این اکراه در واقع نشانه افسردگی در آنان است.

  البته تحقیقاتی که در این خصوص انجام گرفته حاکی از آن نیست که عدم رغبت به انجام کارهای روزانه، نشانه یک افسردگی کامل و تمام عیار است ولی می‌‌تواند از مهمترین اشکال افسردگی روانی محسوب شود.

  پژوهشگران دریافته‌اند که مردم حتی با وجودی که می‌دانند مصرف زیاد نمک خطرناک و برای سلامتی آنان مضر است و باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها مانند فشارخون و بیماری‌های قلبی می‌شود، اما معمولا برای بهبود خلق و روحیه‌اشان کمی بیشتر نمک به غذای خود اضافه می‌کنند.

  به گفته متخصصان، ‌بدن برای کار کردن به سدیم نیاز دارد که در ترکیب با کلراید، نمک را تشکیل می‌دهد اما مصرف این ماده باید در حد متعادل و بدون زیاده‌روی باشد تا از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری شود.

  تحقیقات نشان می‌دهد، حدود ۷۷ درصد از نمکی که وارد بدن ما می‌شود از طریق مصرف غذاهای آماده و حاضری است که بیشتر در رستوران‌ها سرو می‌شود.

  آژانس استانداردهای غذایی انگلیس اعلام کرده است که هر فرد بزرگسال به طور متوسط نباید بیشتر از ۶ گرم در روز نمک مصرف کند

  نتایج این تحقیق بار دیگر بر ضرورت رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل تاکید می‌کند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.