موز !! حتما خواص موز را بدانید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #68269
  nikbakht
  مشارکت کننده

  بله موز رسیده، ملین هست و همجنین در درمان اسهال مفید است و این خاصیت دو گانه موز برای خودم هم جای تعجبه! البته موز کال می تواند موجب یبوست گردد و خاصیت ملین بودن برای موز رسیده گفته شده است.
  بد نیست بدانیم موز در جلوگیری از هر دو مورد : اسهال و یبوست نقش فعالی را بازی می کند. این میوه شامل موادی می باشد که مکانیسم و عملکرد بافت های روده ای را در حد نرمال نگه می دارد. در زمان یبوست بافت موز به گونه ای عمل می کند که سبب می شود روده به اندازه ی کافی آب به خود جذب کند. این امر به دلیل وجود پکتین در موز اتفاق می افتد؛ به این شکل که آب زیادی را در خود انباشته کرده و به توده سازی در روده کمک میکند. موز در تغییر ماهیت باکتری های روده نیز بی تاثیر نیست. به عنوان مثال این توانایی را دارد که انواع مضر باسیل ها را به باسیل اسیدوفیلوس تبدیل نماید.

  درمان اسهال خونی : خیس کردن موز در آب به همراه قدری نمک به عنوان یکی از موثرترین روش های درمان اسهال خونی به شمار می رود. موز همچنین برای جلوگیری از ایجاد اسهال در کودکان نیز مفید است؛ اما پیش از مصرف باید به خوبی آنرا له کرده و به صورت کرم در آورید و سپس به کودک بدهید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.