مصرف ماهانه یک قرص ویتامین D برای پیشگیری از پوکی استخوان لازم است

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87802
  z.yari
  مشارکت کننده

  حدود 80 درصد افراد در ایران دچار کمبود ویتامین D هستند، لذا لازم است تمام افراد برای پیشگیری از بروز پوکی استخوان و نرمی استخوان ماهانه یک قرص ویتامین D مصرف کنند.
  حدود 70 درصد دریافت ویتامین D از طریق پوست و تابش آفتاب صورت می گیرد، علاوه بر زنان، مردان نیز به دلیل اینکه بیشتر با خودرو تردد می کنند، میزان دریافت ویتامین D آنها از طریق آفتاب کمتر صورت می گیرد بنابراین همه افراد باید از قرص های ویتامین D استفاده کنند.
  کمبود این ویتامین منجر به بروز نرمی استخوان در کودکان و پوکی استخوان در بزرگسالان می شود بنابراین مصرف قرص ویتامین D برای تمام افراد به ویژه برای کودکان از سن چهار سالگی توصیه می شود.
  پوکی استخوان به معنی کم شدن تراکم استخوان است که به دنبال آن قدرت استخوان کم و در اثر کم شدن تراکم استخوان، احتمال بروز شکستگی در آن بیشتر شود.
  پوکی استخوان به تدریج پیشرفت می کند و هیچ علامتی از خود نشان نمی دهد تا زمانی که شکستگی بوجود آید.پوکی استخوان در هر استخوانی از بدن می تواند ایجاد شود اما در ستون مهره، لگن، مچ دست ها و دنده ها بیشتر دیده می شود.
  نرمی استخوان بیماری استخوانی است که در کودکان بروز می کند و سبب ضعیف شدن استخوان، پرانتزی شدن پاها و تغییر شکل در اندام ها می شود.این بیماری در اثر کمبود ویتامین D، کلسیم و فسفر بروز می کند.
  نظریاتی نیز در مورد بروز بیماری ام اس در اثر کمبود دریافت این ویتامین مطرح شده اما ثابت نشده است، با این حال می توان گفت مصرف قرص مکمل ویتامین D می تواند تاحدودی در پیشگیری از بروز ام اس نیز موثر باشد.
  بر لزوم مصرف قرص ویتامین D در دوران بارداری برای رفع کمبود این ویتامین تأکید بسیاری شده است و مصرف ماهانه یک قرص ویتامین D برای زنان باردار به منظور حفظ سلامت مادر و جنین ضروری است.
  زنان باردار، کودکان از سن چهار سالگی و سایر افراد جامعه لازم است ماهانه یک قرص 50 هزار واحدی ویتامین D مصرف کنند.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.