مصرف سیر با برخی داروها تداخل دارد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #80583
  ezamani
  مشارکت کننده

  1) سیر می تواند با تمام داروهای ضد لخته شامل Thrombolytics, Antiplatelet, Anticoagulants و نیز با داروهای NSAID مثل ایندومتاسین تداخل داشته باشد.

  2) نتیجه ی تداخل سیر با داروهای Anticlotting و داروهایNSAID افزایش احتمال بروز خونروی در بیمار و مختل شدن اغلب تستهای انعقادی مثل INR ,PT ,CT , BT می باشد.

  3) از نظر شدت بروز تداخل، بیشترین شدت با Warfarin(وارفارین) و Heparin(هپارین) می باشد و میزان شدت تداخل با Indomethacin, Clopidogrel, Dipyridamole , Aspirin , Enoxaparin و Streptokinase در حد متوسط (Moderate) است.

  4) احتمال بروز تداخل با همه ی اشکال دارویی سیر شامل قرص، عصاره، پودر و روغن و نیز نمونه های طبیعی آن چه به صورت تازه و چه به صورت خشک و یا چند ساله وجود دارد، اما شدت بروز تداخل بسته به میزان ماده ی مؤثره متفاوت است.

  5) زمان شروع بروز تداخل دارویی و نمایان شدن علایم آن معمولاً تأخیری می باشد، یعنی بعد از 24 ساعت اول مصرف اتفاق می افتد.

  6) مکانیسم این تداخل احتمالاً به علت اثر ضد تجمع پلاکتی سیر به دلیل کاهش ترومبوکسان B2 و نیز از طرفی اثر فیبرینولایتیک آن می باشد.

  بنابراین بهتر است نکات زیر مد نظر قرار گیرد:
  – استفاده ی همزمان سیر با داروهای ضد لخته پیشنهاد نمی شود.
  – پیشنهاد می شود که مصرف سیر حداقل 10 روز قبل از انجام اعمال جراحی انتخابی (Elective) قطع شود.
  – مصرف منظم غذاهایی که حاوی مقادیر کم سیر هستند، احتمالاً مشکل آفرین نخواهند بود، اما به هرحال رعایت موارد احتیاط لازم است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.