مرگ و میر ناشی از چاقی، در کشورهای در حال توسعه سه برابر بیشتر از سوء تغذیه است

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #74995
  ezamani
  مشارکت کننده

  [align=justify]پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج یک تحقیق بر روی افراد بیمار نشان می دهد مرگ و میر ناشی از اضافه وزن به میزان قابل توجهی از مشکلات مربوط به سوء تغذیه پیشی گرفته است.

  نتایج این بررسی حاکی است در سال دو هزار و ده عارضه چاقی سه برابر بیشتر از سوء تغذیه افراد را به کام مرگ فرستاده است.

  در این پژوهش که به مدت پنج سال صورت گرفت آمار بسیار نگران کننده ای درباره افزایش مشکلات ناشی از اضافه وزن در جهان ارائه شده است.

  آمارهای ارائه شده نشان می دهد سه میلیون و چهارصد هزار نفر بر اثر مشکلات ناشی از چاقی جان خود را از دست داده اند در حالی که شمار افرادی که به علت سوء تغذیه جان باخته اند به یک میلیون نفر می رسد.

  بهبود شرایط زندگی در کشورهای در حال توسعه و بی تحرکی اجباری ناشی از شیوه زندگی در کشورهای توسعه یافته در افزایش آمار مرگ و میر ناشی از چاقی نسبت به سوء تغذیه نقش داشته است.

  در این بررسی همچنین مشخص شد در سال 2010 شش میلیون و سیصد هزار نفر در پی مصرف سیگار و چهار میلیون و نهصد هزار نفر نیز بر اثر استفاده از الکل جان خود را از دست داده اند.

  بیماریهای سل و مالاریا نیز هر کدام یک میلیون و دویست هزار نفر را به کام مرگ فرستاده اند.

  این پژوهش نشان داد رقم هشت میلیون نفر مبتلا به سرطان در جهان در سال 2010 در مقایسه با بیست سال پیش از آن سه برابر شده است.

  پایگاه اینترنتی مکسی سیانس در پایان این خبر به تنها نکته مثبت موجود در این بررسی پرداخت و نوشت هرچند دو بیماری ایدز و مالاریا همچنان به عنوان مهمترین دلایل مرگ و میر در جهان به شمار می روند اما میزان مرگ و میر ناشی از این دو بیماری در سال دو هزار و ده در مقایسه با سالهای قبل از آن کاهش یافته است.

  چاقی مرحله ای است که در اثر آن، انرژی ذخیره ای در بدن انسان که معمولاً به شکل بافت چربی است بسیار زیاد می شود، به طوری که منجر به خطرات زیادی برای سلامتی می گردد.

  چاقی یک بیماری مزمن است و مثل هر بیماری مزمن دیگری درمان آن نیاز به زمان دارد.[/align][align=justify][/align]

  #98942
  madjd
  مدیرکل

  دانشمندان معتقدند که چاقی از رده دهم فاکتورهای خطرناک منجر به مرگ و میر در سال 1990 به رده ششم رسیده است و امروزه نزدیک به 3 میلیون نفر در سال در اثر اضافه وزن و چاقی جان خود را از دست می دهند که افزایشی 82 درصدی را نشان می دهد.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.