فوايد بي نظير نوشيدن آب در حال ناشتا

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #91800
  s.shahemi
  مشارکت کننده

  يكي از بهترين عادات سلامتي كه مي توان روزانه انجام داد، نوشيدن يك ليوان آب هنگام ناشتاست. شايد اين نكته چندان مهم به نظر نرسد اما نوشيدن آب درست بعد از بيدار شدن از خواب بهترين زمان روز است تا اين مايع بسيار ويژه به بدن برسد.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از قدس آنلاين؛ هنگامي كه شب در خواب هستيد، بدن عملكردهاي مهمي را تحت كنترل دارد تا سلول هاي آسيب ديده را ترميم كند و يك پاكسازي دروني انجام مي دهد تا مواد سمي بدن دفع شوند. به همين دليل است كه آب نقش بسيار مهمي در زمان بيدار شدن از خواب دارد.

  نوشيدن يك ليوان بزرگ آب در صبح دفع مواد زائد را كه طي شب توسط فعاليت دستگاه لنفي از ديگر مواد جدا شده اند را تسهيل مي كند.

  بسياري از افراد هنگام صبح تمايل به مصرف ديگر نوشيدني ها دارند در حالي كه بهترين مايعي كه توصيه مي شود آب است زيرا خواص بي شماري براي بدن دارد.

  محافظت از پوست

  مصرف آب در حال ناشتا مي تواند سلامتي و زيبايي پوست را تحريك كند. در واقع، بدن ما براي اينكه به طور صحيحي فعاليت خود را در صبح آغاز كند به رطوبت كافي نياز دارد.

  با نوشيدن يك ليوان آب هنگام بيدار شدن، سلول هاي پوست تقويت مي شوند و مواد سمي تجمع يافته در آنها از بين مي روند. همچنين به حفظ حالت كشساني پوست نيز كمك مي شود تا مدت طولاني تري جوان و بدون چروك بماند.

  تاثيري مشايه داروهاي مدر

  بسيار مهم است تا براي دفع مواد سمي و زائدي كه در كليه ها تصفيه شده اند، عملكرد سيستم لنفاوي تحريك گردد كه نوشيدن كافي آب مي تواند مؤثر باشد. در اين صورت مواد زائد جمع شده در كليه ها از بين مي روند زيرا دفع مواد سمي از طريق ادرار تحريك مي شود.

  تامين رطوبت سيستم لنفاوي

  نوشيدن آب در حال ناشتا يكي از مهم ترين توصيه هاي تامين رطوبت سيستم لنفاوي است و از خستگي غدد فوق كليوي جلوگيري مي كند. اين غدد مسئول توليد كورتيزول است كه هورمون مؤثر در برابر مقابله با استرس است.

  بهبود عملكرد دستگاه گوارش

  اگر بعد از بيدار شدن از خواب آب بنوشيد،‌ دستگاه گوارش را تحريك كرده ايد زيرا به دفع مواد سمي كمك مي شود، حركات روده ها تسهيل مي گردد و براي دريافت مواد غذايي و انجام فعاليت گوارشي آماده مي شود.

  تسريع متابوليسم

  مصرف آب يكي از روش هاي كليدي براي تضمين عملكرد مطلوب سيستم كليوي است. كليه هاي مسئول تغيير حالت چربي به انرژي هستند و مانع از تجمع چربي در بدن مي شوند.

  زماني كه آب به اندازه كافي به بدن نرسد، اين وظيفه منحصرا به عهده كبد خواهد بود كه ممكن است دچار بيماري هاي مختلفي شود و كندي عمومي متابوليسم را در پي داشته باشد.

  بهبود بازده جسماني

  مصرف آب براي تضمين حركات مفاصل، ماهيچه ها و ليگمان ها بسيار مهم است. توصيه مي شود هر روز صبح آب نوشيده شود تا رطوبت كافي به بدن برسد و انرژي روزانه تامين شود.

  افرادي كه به طور منظم فعاليت ورزشي انجام مي دهند بايد مقدار بيشتري آب بنوشند تا كاهش آب بدن طي تمرينات جبران شود.

  پيشگيري از عفونت هاي ادراري

  نوشيدن آب در حال ناشتا خطر ابتلا به عفونت هاي ادراري را كاهش مي دهد. زماني كه رطوبت كافي بدن تامين نشود و مايعات كافي به كليه ها نرسد، احتمال اينكه عفونت هاي ادراري بروز كند بيشتر مي شود.

  مقابله با احتباس آب

  احتباس آب مشكلي است كه در پي افزايش زياد سديم و ديگر عوامل مرتبط با تغذيه در بدن ايجاد مي شود. نوشيدن آب دفع مايعات جمع شده در بدن را تسهيل مي كند كه در اين صورت مانع از تورم بدن و پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي مختلف مي شود.

  كاهش بسياري از دردها

  مصرف آب با كاهش علائم و دردهاي مرتبط با بيماري هايي مانند آرتريت، ناراحتي قلبي عروقي، آسم، برونشيت، اختلالات كلوي، يبوست، سندروم پيش از قاعدگي و ميگرن همراه است.

  تنظيم درجه حرارت بدن

  نوشيدن آب در حالت ناشتا دماي بدن را تنظيم مي كند كه در اين حالت انتقال مواد غذايي واكسيژن به سلول ها بهبود مي يابد.

  به خاطر داشته باشيد كه …

  گرچه فوايد نوشيدن آب در حالت ناشتا بسيار است اما كافي نخواهد بود. در واقع، بايد حتما در طول روز حداقل دو ليتر آب نوشيده شود تا خواص اين ماده حياتي ادامه يابد.
  مصرف بيش از حد آب نيز توصيه نمي شود زيرا براي عملكرد صحيح كليه ها مضر خواهد بود. گرچه آب براي بدن عالي است اما زياده روي در مصرف آن مي تواند رطوبت بيش از حد و نارسايي كليه ها را در پي داشته باشد.
  براي اينكه مطمئن باشيد مصرف آب در طول روز كافي بوده است بايد وزن بدن را بر 30 تقسيم كنيد تا مقدار آب به ليتر مشخص شود. شخصي كه 50 كيلو وزن دارد بايد روزانه 2 ليتر آب بنوشد.

  منبع:www.Ameliore ta santé.fr

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.