غذاهایی که باعث تشنگی در ماه رمضان می شوند

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #73334
  e.hamidi
  مشارکت کننده

  مصرف بادمجان، فلفل و ادویه در وعده سحر توصیه نمی شود، زیرا موجب احساس تشنگی در طول روز میشود.
  در صورتی که فردی به هر دلیل تحت مراقبت پزشک قرار دارد، توصیه می شود برای روزه گرفتن حتما ابتدا با پزشک خود مشورت کند.
  هنگام افطار بهتر است مایعات گرم نوشیده شود و از باز کردن روزه با آب سرد و یا نوشابه پرهیز شود. آب، شیر گرم و یا چای کم رنگ بهترین نوشیدنی برای افطار است.
  توصیه می شود هنگام افطار از قندهای طبیعی مانند خرما، کشمش و یا عسل استفاده شود، به این ترتیب اشتها کنترل میشود. نوشیدن چای کم رنگ، شیر گرم، فرنی، حلیم کم روغن و یا شله زرد در وعده افطار توصیه می شود. نان، پنیر و سبزی و یا همراه با مغز گردو برای افطار غذای مناسبی است. مصرف سوپهای ساده هم برای وعده افطار توصیه می شود.
  مصرف سبزی در وعده افطار توصیه می شود. استفاده از مقادیر کافی میوه، سبزی و آب و همچنین فعالیت بدنی، بهترین روش برای پیشگیری از یبوست در ماه رمضان است.
  برای تامین آب از دست رفته بدن توصیه می شود در فاصله زمانی افطار تا سحر آب و مایعات کافی مصرف شود. وعده سحری باید با آرامش مصرف شود به همین دلیل به روزه داران توصیه می شود با فاصله زمانی مناسب از خواب بیدار شوند تا وعده سحری را با آرامش مصرف کنند.
  خوردن تنقلات فراوان، انواع دسرها و شیرینیهای دارای شکر زیاد در وعده افطار و سحر به هیچ وجه توصیه نمی شود. خورش آلو و خورش سبزی غذاهایی ملین هستند در نتیجه برای پیش گیری از یبوست در ماه رمضان مصرف این نوع غذا توصیه می شود.
  تخم مرغ نیمرو دیرهضم است در نتیجه برای پیشگیری از ابتلا به سوزش معده توصیه می شود در ماه رمضان تخم مرغ به صورت آب پز مصرف شود. سالاد بدون پیاز، مکمل خوبی برای وعده های غذایی در ماه رمضان است و به همین دلیل مصرف سالاد در وعده های افطار و سحر توصیه می شود.
  مصرف کله پاچه و سیرابی موجب تشنگی زیاد در طول روز میشود در نتیجه مصرف این گونه غذاها در ماه رمضان توصیه نمی شود. در صورت اصرار به مصرف، توصیه می شود به صورت کم آب، کم نمک و در وعده افطار مصرف شود.
  مصرف نوشابههای گازدار در ماه رمضان توصیه نمی شود، زیرا موجب تحریک معده به خصوص در افراد مبتلا به التهاب معده (گاستریت) می شود.: پس از وعده افطار و سحر باید حتما دندانها را به دقت و با مسواک شست وشو داد.
  منبع :سلامت نيوز

  #98412
  marziyeh.a
  مشارکت کننده

  سلام
  آیا ماکارانی و آبگوشت هم تشنگی می آورد؟

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست