طرزتهیه شور

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #74880
  araghi
  مشارکت کننده

  گل کلم
  1 کیلو
  هویج
  1 کیلو
  خیار قلمی ترد تازه سبز
  2 کیلو
  ساقه کرفس با برگ
  0/5 کیلو
  شوید حدوا ۳۰۰ گرم
  فلفل سبز تند 50 گرم
  سیر 1 بوته
  سرکه یا آبغوره 1 لیوان
  نمک به میزان دلخواه
  طرز تهیه :
  همه موادراشسته و خوب بگذارید تا خشک شود.
  گل کلم ، هویج پوست کنده ، ساقه های کرفس را به اندازه ی دلخواه خرد کنید( نه خیلی ریز کمی درشت) . سیرها را حبه کنید و کنار بگذارید. برگهای کرفس بعد از اینکه خوب خشک شد و آب آن گرفته شد درشت خرد کنید.
  سبزی شوید را بعد از شستن بگذارید مثل بقیه مواد خشک شود و درشت خرد کنید. سبزی شوید بهتر است در صورت امکان گل کرده و به تخم نشسته باشد و تخمهای آن هم رسیده و قهوه ای رنگ باشد.
  به ازای هر یک لیوان آب جوشیده ی ولرم یک قاشق س نمک آشپزخانه ( بهتر است ید دار نباشد) *** ظرفی را که می خواهید در آن شور درست کنید خوب بشویید و خشک کنید بعد مقداری از مواد شور را داخل ظرف بریزید و لابه لای آنها برگهای کرفس خرد شده و سبزی شوید خرد شده بریزید ، این کار را ادامه دهید تا مواد تمام شود . بعد آب و نمک و سرکه یا آبغوره آماده شده را روی مواد شور بریزید تا روی سطح مواد را بگیرید ، بعد درب ظرف را محکم ببندید ودر فضای گرم آشپز خانه به مدت ۶-۵ روز نگهداری کنید تا شورکمی برسد، بعد ظرف شور را در یخچال یا در جای خنک به مدت حدواً۲۰ روزنگهداری کنید که بعد از این مدت می توانید میل کنید.
  ( شما می توانید ازسرکه سیب که مفیدتر است برای این منظور استفاده کنید که دراین صورت خوش طعم تر میشود ولی رنگ سبز خیارها را تغییر میدهد.)

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.