شیر گاو می‌تواند از ابتلای افراد به ایدز جلوگیری‌ کند

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75098
  s.farzi
  مشارکت کننده

  دکتر ماریت کرامسکی از محققان دانشگاه ملبورن استرالیا گفت: شیر گاو حاوی عناصری است که می‌توان با استفاده از آنها از ابتلای افراد به بیماری ایدز جلوگیری کرد. آنتی بادی‌های موجود در شیر گاو را می‌توان با تغییر و تحول به کرم هایی تبدیل کرد که جلوی ابتلا به ایدز را بگیرد.گاوهای بارداری که پروتئین ایدز به آنها تزریق می‌شود، آنتی بادی هایی را تولید می‌کنند که می‌توان آن را از اولین شیر آنها بعد از به دنیا آوردن گوساله های خود (شیر آغوز) استخراج کرد.
  کرامسکی و تیم تحقیقاتی وی کشف کردند که این آنتی بادی‌ها توانستند از ورود ویروس ایدز به سلولهای انسانی جلوگیری کنند. این شیوه هزینه بر نیست به گونه‌ای که می‌توان حدود یک کیلوگرم آنتی بادی را از یک گاو به دست آورد و می‌تواند ما را به سوی یک راه درمانی برای پیشگیری از ابتلا به ایدز با هزینه‌ای مقبول رهنمون سازد.

  گام بعدی کار روی آنتی بادی‌ها و تبدیل آنها به کرم یا ژل برای استفاده جهت جلوگیری از انتقال ایدز خواهد بود. حدود 3میلیون و 400 هزار نفر هم اکنون در جهان به ایدز مبتلا هستند که اکثر آنها در کشورهای فقیری به سرمی برند که درمان ایدز در آنها بسیار محدود است.

  #98994
  zghasemi
  مشارکت کننده

  ممنون
  مطلب مفیدی بود

  #99022
  s.farzi
  مشارکت کننده

  خوشحالم که مفید واقع شد…..

  #99073
  zghasemi
  مشارکت کننده

  همه مطالب شما مفید هستند فرضی جان

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.