سویا و سلامت قلب در زنان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87283
  ezamani
  مشارکت کننده

  [align=justify]مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد گنجاندن سویا در رژیم‎غذایی بویژه پیش از رسیدن به یائسگی برای سلامت قلب زنان مفید است.
  بیماری قلبی یکی از دلایل ‎اصلی مرگ زنان در آمریکا است؛ بطوری ‌که در سال 2009 از هر 4 زن، یک‎ نفر براثر بیماری قلبی جان‌شان را از دست دادند.
  مطالعه‌ای در سال 2011، اهمیت رژیم‎غذایی همراه با سویا برای جلوگیری از سرطان‎پروستات را تایید کرده بود.
  حالا تحقیقی جدید توسط محققان مدرسه ‎عالی ‎پزشکی ویک‎فارست می‌خواهد بداند آیا وجود سویا در غذا می‌تواند از تصلب‎شرایین نیز محافظت کند؟
  تصلب‎شرایین عامل‎ خطری برای بیماری قلبی است که به‌ موجب آن مواد چرب با محدود کردن جریان خون، شریان‌ها را مسدود می‌کنند.
  محققان برای پاسخ به این سوال میمون‌هایی را که هنوز به سن یائسگی نرسیده بودند آزمایش کردند و 2 نوع غذا، یکی حاوی پروتئین حیوانی و دیگری سرشار از دانه‌های سویا به آن‌ها دانند.
  پس از خارج‎ کردن تخمدان‌های میمون‌ها و به‌ نوعی یائسه کردن‌شان به 2 گروه از آن‌ها غذاهایی حاوی سویا و به 2 گروه دیگر پروتئین ‎حیوانی دادند.
  در پایان 34 ماه، محققان مشاهده کردند میمون‌هایی که قبل ‎و پس از یائسگی رژیم‎غذایی آن‌ها با سویا همراه بود، میزان کلسترول خوبی داشتند، درحالی‌ که آن‌هایی که پس از یائسگی سویا خورده بودند سطح کلسترول‌شان به‌ طور معناداری بهبود پیدا کرده بود.
  این یافته‌ها حاکی از این است که پیش ‎گرفتن یک رژیم‎غذایی مناسب با سویا پیش از یائسگی یا بلافاصله پس ‌از آن می‌تواند برای سلامتی قلب مفید باشد.
  مهم است که زنان پیش از یائسگی به‌ سلامتی قلب و عروق خود رسیدگی کنند و همه این‌ها به شروع عادات‎ غذایی ‎سالم بستگی دارد.[/align]

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.