درد كمتر در زمان دندان درآوردن كودكان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #71411
  v.fazel
  مشارکت کننده

  دندان در آوردن یكی از مراحل سختی است كه كودكان دیر یا زود با آن مواجه هستند و اغلب دچار افت وزنی می شوند و گریه های طولانی آنها والدین را كلافه می كند و همه ما از این كه كودكمان درد بكشد، ناراحت می شویم. شاید راه حل های ساده ای كه ذكر شده تحمل این درد را برای كودكان و والدین آسانتر كند.
  1) یك كودك 6 ماهه اشتیاق زیادی دارد كه خودش غذا بخورد. پس با یك بستنی یخی كوچك این اجازه را به او بدهید. دریك قالب یخ آب میوه دلخواه كودك را بریزید و چوب تمیزی در آن قرار دهید و بگذارید كه كاملاً یخ بزند. با خوردن این بستنی، برای مدتی لثه های كودك سِر شده و احساس خارش نمی كند.
  2) بعد از اینكه نوك دو دندان پایین پیدا شد، كودك می تواند یك هویج یا یك تكه سیب خنك را گاز بزند. این كار درد او را كاهش می دهد و در عین حال كمی هم میوه یا سبزیجات خورده است. ولی كاملاً مراقب باشید چیزی بدست كودك ندهید كه به گلویش بپرد.
  3) می توانید با مشورت پزشك ژل هایی را تهیه كنید كه برای مدتی درد لثه كودك را كاهش می دهد.
  4) دندانی های ( لیسك های ) مناسبی را تهیه كنید ودر اختیارش بگذارید كه كودك با گاز زدن آنها احساس درد كمتری بكند. نوعی از آنها كه محتوی آب است را در فریزر قرار دهید و پس از انجماد آب درون آن، به كودك بدهید.

  بهترین چیزی كه به كودك خود اهدا می كنید تا این دوره را راحت طی كند، عشق و علاقه و تحمل شماست.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.