داروهای دیگری که تناسب اندام ما را به هم مي‌زنند.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #72173
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  داروهاي ديگري که موجب اضافه وزن مي‌شودداروهاي متعدد ديگري هم وجود دارند که با وزن‌گيري و چاقي ارتباط دارند. اين داروها شامل داروهاي روانگردان که جهت درمان اختلالاتي نظير اسکيزوفرني يا اختلالات دوقطبي مصرف مي‌شوند، داروهاي درمان کننده ميگرن، صرع، داروهاي فشارخون و ديابت هستند. اگر از اين داروها استفاده مي‌کنيد حتما با پزشک خود صحبت کنيد. براي اينکه وزن متعادلي داشته باشيد، اين 5 قانون را به ذهن بسپاريد.
  قانون اول: هيچ‌گاه بدون مشورت پزشک داروهاي‌تان را قطع نکنيد. اهميت مصرف داروي خود را از پزشک بپرسيد شايد براي شما حياتي‌تر از اضافه وزني باشد که پيدا کرده‌ايد.
  قانون دوم: هرگز خود را با کسي که همان داروي شما را مصرف مي‌کند مقايسه نکنيد. عوارض داروها روي همه افراد يکسان نيست. حتي اگر يک دارو سبب اضافه وزن در کسي شود، ممکن است در فرد ديگر سبب لاغري ‌شود. بنابراين با پزشک خود مشورت کنيد.
  قانون سوم: اگر دچار تجمع مايعات در بدن شديد آن را با اضافه وزن اشتباه نگيريد تجمع مايعات چاقي دايمي نيست. اگر داروي خود را تمام کرديد و بيماري زمينه‌اي شما برطرف شد وزن‌تان تحت کنترل قرار مي‌گيرد. اگر داروي خود را تمام کرديد و بيماري زمينه‌اي شما برطرف شد، وزن‌تان تحت کنترل قرار مي‌گيرد. سعي کنيد نمک را در رژيم غذايي کمتر کنيد يا آن را حذف کنيد. قانون چهارم: در مورد داروهايي که مي‌توانيد براي کنترل چاقي و اضافه وزن خود مصرف کنيد با پزشک خود صحبت کنيد. در برخي موارد پزشک مي‌تواند داروها‌ي‌تان را با داروهاي ديگر جايگزين کند که سبب اضافه وزن شما نشود در عين حال تاثير درماني هم داشته باشد.
  قانون پنجم: به ياد داشته باشيد که اضافه وزن به دليل کاهش متابوليسم ايجاد مي‌شود. حال يا به دليل مصرف داروها يا بيماري‌هاي زمينه‌اي در کنار مصرف اين داروها ورزش و تحرک بدني را فراموش نکنيد چرا که در کنترل وزن شما تاثير به سزايي دارد
  منبع .webmd

  #98231
  amini
  مشارکت کننده

  مصرف مکرر داروهای مسکن از قبیل استامینوفن و ژلوفن و… هم باعث افزایش وزن میشه؟

  #98241
  madjd
  مدیرکل

  خیر
  در ضمن نباید فراموش کنید که داروهای مسکن نباید طولانی مدت مصرف شوند.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.