خوراکی‌هایی که از ابتلا به سرطان پستان پیشگیری می‌کنند

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87835
  s.farzi
  مشارکت کننده

  در کشور به دلیل اینکه روش‌های غربالگری جدی گرفته نمی‌شوند، سرطان پستان در شرایط وخیم تشخیص داده می‌شود و در این رابطه مصرف کلم بروکلی، هویج، شیر سویا، امگا۳، ویتامین D و روغن زیتون توصیه شده است.

  تشخیص زودتر سرطان پستان طول عمر بیمار را بیشتر می‌کند، این در حالی است که 5 مرحله در شیوع این سرطان وجود دارد و هر چه در سطوح پایین تر بیماری کشف شود به نفع بیمار است، اما متأسفانه در شرایطی بیمار مراجعه می‌کند که سرطان شیوع بالاتری دارد، این به دلیل آن است که روش‌های غربالگری در کشور جدی گرفته نشده است.

  تحرک کافی، تغذیه مناسب و جدی گرفتن روش‌های غربالگری باعث می‌شوند که سرطان پستان ایجاد نشود، یا در مراحل اولیه کشف شود. این سرطان زمانی که شیوع بالایی پیدا می‌کند اندام‌هایی مانند ریه، کبد، مغز و استخوان را درگیر می‌کند.

  پیشگیری از ابتلا به این سرطان با سایر سرطان‌ها متفاوت نیست، مصرف سبزیجات و میوه‌ها بسیار مفید است که در این رژیم غذایی مصرف کلم بروکلی، هویج، گوجه‌فرنگی،‌ انگور و ماهی توصیه می‌شود.
  مصرف ویتامین D در پیشگیری از اغلب سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی مؤثر است، این در حالی است که کمبود ویتامین D حتی در مردان بسیار بالاست و این موضوع ارتباطی به تغذیه و پوشش افراد ندارد.

  مصرف روغن زیتون، شیر سویا و خوراکی‌هایی که امگا3 فراوان دارند، تأکید شده است، از طرفی مصرف الکل و دود سیگار در ابتلا به این سرطان مؤثر است، حتی افرادی که در معرض دود سیگار هم قرار می‌گیرند احتمال بیشتری برای ابتلا دارند.

  مصرف مکمل‌های ویتامین D نیز باید توسط پزشک و بر اساس شرایط سنی و شغلی بیمار داده شود، که طبق بررسی‌های انجام‌شده میزان ویتامین D در بدن بیش از 50 سطح باشد تا بتواند مؤثر واقع شود.

  مصرف داروهای هورمونی در ابتلای مردان به سرطان پستان مؤثر است، چرا که میزان هورمون تستسترون را در آنها افزایش می‌دهد و اضافه این هورمون باعث افزایش نامتقارن بافت پستان می‌شود و فرد را مستعد ابتلا به سرطان می‌کند. متأسفانه مردان به دلیل اینکه فکر می‌کنند بافت پستان آنها افزایش یافته به پزشک مراجعه نمی‌کنند و در درجات بالا بیماری آنها کشف می‌شود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.