خبر خوشی دیگر برای گیاه خواران و خبر بد برای عاشقان گوشت

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #67172
  madjd
  مدیرکل

  مطالعه ای که بین صدها هزار نفر از اروپایی ها انجام گرفته . پیشنهاد می کنند که مصرف کمتر گوشت به لاغر ماندن شما کمک می کند .
  دکتر ورگانه از دانشگاه لندن و همکارانش دریافتندکه افرادی که گوشت کمتری استفاده می کنند طی 5 سال بیشتر از کسانی که مصرف کمتر گوشت داشته اند البته با کالری یکسان ، اضافه وزن پیدا کرده اند .
  نتایج مطالعات نشان می دهد که کاهش در مصرف گوشت می تواند کنترل وزن را بهبود ببخشد . این مطالعه در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده است .در این مطالعه بیش از 100000 مرد و 270000 زن از 10 کشور مختلف اروپایی که در مطالعه سرطان و تغذیه و سایر عوامل سبک زندگی مشترک داشته اند ، بررسی شده است.
  دانمارکی ها ، آلمانی ها ،اسپانیایی ها ، سوئدی ها بیشترین مصرف کننده گوشت بوده اند. مردان حدود 300 کالری روزانه و زنان 200 کالری از گوشت تامین می کردند. یونانی ها کمتر مصرف گوشت را داشتند.( 200کالری در روز در مردان و 140 کالری از گوشت در زنان)
  طی 5 سال پیگیری ، هم زنان هم مردان سالانه حدود 5/0 کیلو وزن اضافه می کنند . البته در زنان این مقدار کمتر است . هرچه میزان مصرف گوشت در فرد بیشتر باشد میزان افزایش وزن هم بیشتر بوده به ازای هر 250 گرم افزایش گوشت مصرف روزانه ، میزان افزایش وزن طی 5 سال 2/2 کیلو بیشتر بود.
  قوی ترین ارتباط بین مصرف مرغ ، گوشت ها فرآورده شده و گوشت قرمز مشاهده شد.
  افرادی که گوشت زیادی مصرف می کنند ،رژیم غذایی و سبک زندگی نادرستی دارند زیرا که گوشت چگالی انرژی بالایی دارند و می توان بر کنترل اشتها موثر باشد. تاثیر سایر عوامل نیز مثل میزان تحصیلات ،سطح فعالیت بدنی،سیگاری بودن یانبودن و کل کالری مصرفی نیز در نظر گرفته شده .
  بر اساس یافته ،فردی که مصرف گوشت روزانه اش را 250 گرم کم کند می تواند افزایش وزن خود را طی 5 سال تا 2 کیلو کاهش دهد. با اینکه این میزان وزن به نظر افراد مقدار کمی است اما این مقدار در دراز مدت مهم است.
  و مهم تر از همه اینکه نتایج حاصله،از تاثیر رژیم پر پرتئین بر پیشگیری از چاقی یا افزایش کاهش وزن حمایت نمی کند بر خلاف آنچه که در گذشته بیان شده .
  با تشکر از شما

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.