توصیه هایی راجع به قرصهای لاغری

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66383
  hooshmand
  مشارکت کننده

  همه روزه تبلیغات قرص‌های لاغری بیشتر می‌شوند. بسیاری نیز به امید این‌ که این داروها یک ‌شبه و بدون نیاز به زحمت و رژیم غذایی، آنها را لاغر می‌کند، پول بسیاری را صرف خرید آنها می‌کنند.
  تبلیغات این داروها، از اثرات مفید آنها و کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی حکایت می‌کنند؛ اما پزشکان نگاه دیگری به این داروها دارند. در حقیقت تنها تعداد معدودی از قرص‌های موجود در بازار توسط سازمان‌های معتبر غذا و دارو تایید شده‌اند و مصرف آنها تنها برای مدت کوتاهی، چند هفته و حداکثر چند ماه آن هم با شرایط خاص همراه با رژیم غذایی و ورزش مجاز است.
  ● 9 توصیه پزشکان
  ۱- تجویز و مصرف این داروها باید توسط پزشک و با توجه به شرح حال بیمار انجام شود.
  ۲- مصرف این دارو باید همراه یک رژیم کم‌کالری و اصلاح شیوه زندگی و ورزش همراه باشد.
  ۳- برای کاهش عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو، سهم دریافت چربی از کل کالری دریافتی‌تان نباید بیشتر از ۳۰ درصد باشد.
  ۴- مصرف این دارو سبب جلوگیری از جذب قند نمی‌شود، در نتیجه برای به دست آوردن وزن ایده‌ آل باید مقدار کالری دریافتی خودتان را کاهش دهید.
  5-در صورت بروز آلرژی، مصرف دارو را قطع نمایید و با پزشکتان مشورت کنید.
  6- اگر از داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین، داروهای دیابتی یا سایر داروهای کاهنده وزن استفاده می‌کنید، به پزشکتان اطلاع دهید.
  7- این دارو در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد.
  8- اگر از داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین، داروهای دیابتی یا سایر داروهای کاهنده وزن استفاده می‌کنید، حتما موضوع را به پزشکتان اطلاع دهید.
  9- توجه داشته باشید با دارو مانکن نمی‌شوید. حتی مصرف این دارو برای کمک به کاهش وزن، باید در کنار رژیم کم‌کالری و ورزش مورد استفاده قرار گیرن

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.