توصیه غذایی برای پیشگیری از سرطان پستان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #66725
  mosavi
  مشارکت کننده

  1- در قدم اول، از طریق مشورت با یک کارشناس تغذیه، وزن خود را در محدوده ی سلامت حفظ کنید. کاهش وزن در حفظ سلامت افراد سرطانی درمان شده، بسیار کمک‌ کننده است.
  2- تمرکز بیش از حد در پیروی از رژیم غذایی سالم، تنها باعث شکست در تداوم آن می‌گردد. بنابراین بهتر است به اندازه ی توان خود برای ورزش و تهیه غذای سالم وقت بگذارید تا همیشه بتوانید از آن لذت ببرید.
  یک بررسی نشان داده است که ترکیب رژیم غذایی سالم (شامل 5 واحد یا بیشتر در روز مصرف میوه و سبزی) به همراه ورزش با شدت متوسط (30 دقیقه پیاده‌ روی در روز) باعث کاهش بازگشت سرطان پستان در افراد درمان شده، به میزان 50 درصد می ‌شود.
  3- سعی کنید روزانه از سبزی ‌ها و میوه‌ هایی با رنگ ‌های متنوع استفاده کنید، اما هرگز به دلیل اینکه نتوانستید به طور کامل از برنامه ‌غذایی خود پیروی کنید، دچار ناراحتی و نگرانی نشوید و هرگز زندگی را سیاه و سفید نبینید.
  4- از رژیم غذایی کم ‌چرب پیروی کنید. بیشتر افراد بیش از آن چه تصور می‌کنند، چربی مصرف می کنند. مصرف گوشت ‌های پرچربی، میان وعده ‌های پر چربی و انواع دسر پر چربی را کاهش دهید و سعی کنید غذاهای بدون کلسترول را انتخاب نمایید و منابع پروتئین کم‌ چربی مانند سویا و شیرسویا را به برنامه غذایی خود بیفزایید.
  بر اساس نتایج پژوهش ‌ها تا به امروز، غذاهای حاوی سویا به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان ‌های حساس به هورمون از جمله سرطان پستان را دارند، بی‌ خطر است. اگر سویا جایگزین غذاهای حیوانی پر چرب شود، بهتر می ‌تواند از سلامت بدن محافظت نماید، زیرا بدون کلسترول، بدون چربی اشباع و سرشار از پروتئین است و نیز به عنوان منبع خوب کلسیم و سایر ویتامین ‌ها و مواد معدنی به شمار می ‌رود.
  5- بهتر است از منابع خوب چربی ‌های گیاهی مانند روغن دانه کتان، روغن کلزا(کانولا)، روغن زیتون و روغن سایر مغزها و دانه‌ها مانند آفتاب ‌گردان، گردو و نیز از انواع ماهی استفاده کنید.
  منبع: تبيان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.