تلويزيون اشتهاآور است

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #75954
  zahra jamshidi
  مشارکت کننده

  شايد شما هم اين حس را تجربه کرده باشيد که مواقعي که در حال تماشاي برنامه‌اي از تلويزيون هستيد مدام دوست داريد چيزي بخوريد و ميل به غذا خوردن در شما تمامي ندارد، اما چرا؟…

  زماني که تلويزيون تماشا مي‌کنيد تمرکز مغزتان روي برنامه‌اي که مي‌بينيد، است و به اخطارهاي بدنتان در مورد سير شدنتان دقت ندارد بنابراين متوجه نمي‌شويد چه زماني سير مي‌شويد.

  بسياري از ما در زمان کودکي و نوجواني عادت داشتيم جلوي تلويزيون دراز بکشيم، برنامه تماشا کنيم و چيزي بخوريم و اين حس خوب هنوز در ما مانده. ما به طور ناخودآگاه در بزرگسالي هم مي‌خواهيم با اين روش به آرامش برسيم و اين آرامش تلويزيون تماشاکردن با خوردن برايمان فراهم مي‌شود.

  بعضي‌ها با آماده‌کردن غذا، دنبال خوراکي گشتن و خوردن آنها به آرامش مي‌رسند. اين افراد حس ترس، دلهره، شادي و هيجاني را که برنامه تلويزيون و حتي زمان آگهي‌ها به آنها داده با اين روش تخليه مي‌کنند و به آرامش مي‌رسند.

  راه‌حل چيست؟

  قبل از نشستن جلوي تلويزيون با بدنتان ارتباط برقرار کنيد و ببينيد الان بهتر است چه موادي به آن برسانيد. شايد لازم است بطري آب کنار دستتان بگذاريد، شايد ميوه و شايد اينکه ظرف تنقلات را از خود دور و به خود يادآوري کنيد که در رژيم هستيد. برنامه‌هاي استرس‌آور را تماشا نکنيد. اگر گرسنه هستيد اول غذايتان را بخوريد و بعد تلويزيون را روشن کنيد.

   

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.