تاثیر بروکلی بر سلامت سلولها

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #78021
  ezamani
  مشارکت کننده

  [align=justify]محققان موسسه تحقیقات غذایی «نورویچ» در انگلیس با بررسی نمونه خون تعدادی مرد و زن داوطلب قبل و بعد از مصرف کلم بروکلی دریافتند که مصرف این گیاه خوراکی باعث می‌شود واکنش‌های شیمیایی مختلف در درون باتری‌های سلولی بدن خیلی بهتر انجام شوند.

  همچنین مصرف گیاه بروکلی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی کمک کند.

  «ریچارد میتن» از متخصصان اصلی در این مطالعه گفت: میتوکندری‌ها که به عنوان باتری‌های سلولی شناخته شده‌اند در انتقال انرژی به سلول‌های بدن نقش حیاتی ایفا می‌کنند و در صورتی که در کارآیی آنها خلل ایجاد شود به بسیاری از بیماری‌های دوره میانسالی منجر می‌شود. [/align]
  با توجه به نتایج این مطالعه به افراد توصیه می‌شود که این گیاه مفید را به رژیم غذایی خود بیافزایند و آن را دو تا سه نوبت در هفته مصرف کنند.

  #101048
  s.samadi
  مشارکت کننده

  نتایج یك آزمایش جدید نشان داد كلم بروكلی حاوی یك ماده مفید و موثر برای مقابله با سرطان سینه است.متخصصان علوم پزشكی دانشگاه ایالتی اورگون در آمریكا با انجام این آزمایشات دریافته‌اند كه تركیب اصلی موجود در كلم بروكلی موسوم به سولفورافان می‌تواند رشد و تكثیر سلول‌های سرطانی سینه را سركوب كند.
  سلامت نیوزسولفورافان از طریق فرآیند «متیلیشن دی ان آ» عمل می‌كند. این فرآیند بیوشیمی برای رشد طبیعی اعضا فوقانی بدن حائز اهمیت است.دكتر امیلی هو،‌استادیار انستیتو تخصصی لینوس پائولینگ در این باره اظهار داشت: فرآیند نامبرده در واقع ژن‌ها را غیرفعال و به مولكول وراثتی دی ان آ در ایجاد ارتباطات بین سلولی كمك می‌كند. به نظر می‌رسد این فرآیند و نیز فرایند بازدارندگی Histone deacetylases هر دو تحت تاثیر سولفورافان هستند و این ماده به بهبود عملكرد سلول‌های سالم كمك می‌كند.جزئیات این آزمایش در مجله اپی‌ژنتیك بالینی منتشر شده است.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.