تاثیر آب چغندر بر کارایی قلب پس از ورزش

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87523
  ezamani
  مشارکت کننده

  [align=justify]محققان دریافتند که آب چغندر که نیترات زیادی دارد میزان جریان خون یا انبساز عروق را در ماهیچه‌ها به هنگام ورزش افزایش نمی‌دهد اما در زمان استراحت بدن آب چغندر باعث کاهش سختی عروق خون می‌شود که در نهایت منجر به راحت‌تر کار کردن قلب می‌شود.

  بسیاری از ورزشکاران استقامتی از آب چغندر برای افزایش جریان خون و اکسیژن‌رسانی به عضلات در تمرین‌های خود استفاده می‌کنند. بسیاری از ورزشکاران بر این باورند که نوشیدن آب چغندر از میزان خستگی آن‌ها می‌کاهد. اکنون بسیاری از بیماران نیز از پزشکان خود این سوال را می‌کنند که آیا نوشیدن آب چغندر از فشار خون آن‌ها می‌کاهد یا خیر.

  در مطالعات جدید در این زمینه، محققان به تعدادی از ورزشکاران نوشیدنی ورزشی شامل آب چغندر بدون نیترات دادند و به گروه دیگر نوشیدنی آب چغندر با نیترات زیاد دادند.

  آن‌ها دریافتند که نوشیدنی دوم تاثیری در افزایش جریان خون در عضلات بازو به هنگام انجام ورزش ندارد.

  نیترات در اسفناج و برگ چغندر بسیار زیاد است. این نیترات در بدن به اکسید نیترات تبدیل می‌شود. اکسید نیترات باعث انبساط عروق و افزایش اکسیژن‌رسانی می‌شود. بسیاری از تولید کنندگان نوشیدنی‌ها از آب برگ چغندر در نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.

  بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که اکسیژن‌رسانی به عضلات به هنگام ورزش با خوردن این نوشیدنی افزایش می‌یابد اما هیچ کدام از آن‌ها میزان جریان خون در عضلات را در این حالت اندازه‌گیری نکرده‌اند. تاثیر نداشتن مستقیم این نوشیدنی بر جریان خون در عضلات بازو به دلیل جذب نشدن نیترات نیست بررسی‌ها نشان داده است که نیترات نوشیدنی جذب خون ورزشکاران شده و به اکسید نیترات نیز تبدیل شده است. با این حال محققان تاثیری بر روی جریان خون مشاهده نکرده‌اند. آن‌ها معتقدند دلیل این مسئله می‌تواند جوان بودن و سالم بودن ورزشکاران باشد زیرا آن‌ها به صورت طبیعی شرایط فشار خون و جریان خون مناسبی دارند. دلیل دیگر می‌تواند شدت کم ورزش‌ها در ناحیه بازو باشد. ممکن است در ورزش‌های شدیدتر و خسته کننده‌تر تاثیر نیترات بیشتر مشاهده شود. محققان در نظر دارند تا تاثیر نوشیدن آب چغندر را در افراد سالمند بررسی کنند.[/align]

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.