بعد از قطع شیردهی ، چه تغییراتی بوجود می آید و وظیفه مادر چیست؟

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • نویسنده
    v.fazel
    مشارکت کننده

دانه های چربی روی پستان بتدریج كم می شوند.
    ▪ مقداری از آب بدن دفع می شود كه خود سبب كاهش وزن مادر می گردد.
    ▪ ممكن است ترشح شیر تا چند ماه وجود داشته باشد كه شبیه كلستروم بوده، بعد غلیظ تر شده و بالاخره قطع می شود.
    ▪ مادر باید دریافت كالری روزانه خود را كمتر كند. تا بتواند چربیهای ذخیره شده را از دست بدهد.
    ▪ برای جلوگیری از شل شدن و افتادگی پستان ها مادر باید ورزش كند به ویژه حركات ورزشی كه در هنگام شنا كردن انجام می شود.
    ▪ قطع شیردادن به عنوان قطع ارتباط عاطفی تلقی نمی شود بلكه در مواقعی كه كودك نیاز به در آغوش گرفتن دارد ، یا خسته یا افسرده است یا درد دارد مادر باید او را با مهربانی در آغوش گرفته و آرام كند و عشق و علاقه خود را اینبار نه از طریق شیردادن بلكه از طریق نوازش و محبت به او هدیه نماید.

madjd
    مدیرکل

هرگز نباید به شیرخواری که تازه از شیر مادر گرفته شده به عنوان جایگزین شیشه شیر یا پستانک بدهید. بعد از 2 سالگی می‌توان شیر گاو را با فنجان به کودک داد.

s.samadi
    مشارکت کننده

ممنون مجد عزیز ولی می شه اشکال پستانک را بگید؟ واینکه اگه خوب نیست چرا این همه استفاده از اون رایجه؟

zahra jamshidi
    مشارکت کننده

من فکر می کنم رو شکل گیری فک صورت کودک تاثیر منفی داشته باشه؛
    در ضمن احتمال انتقال آلودگی های ویروسی و غیره هم با مصرف مدام پستونک بیشتر می شه.
    خیلی چیزا خوب نیستن و مردم هم می دونند که خوب نیستند ولی به شدت رایجند مثلاً تو حیطه رشته خودمون : همین مصرف بی رویه فست فود

s.samadi
    مشارکت کننده

آخه اگه پستونک واقعا بده بچه بی گناه رو چرادچار مشکل می کنیم واقعا تعجب می کنم

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.