با کنار گذاشتن این اشتباهات تا عید لاغر شوید

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #115921
  heidary
  مشارکت کننده

  شاید شما از آن دسته افراد باشید که با وجود رژیم های سخت و ورزش های مکرر باز هم از روند کاهش وزن خود راضی نیستید. یا اصلا کاهش وزن در شما متوقف شده است . این مسئله باعث میشود بعد از مدتی انگیزه ورزش و ادامه رژیم غذایی در افراد از بین رفته و حتی روند افزایش وزن شکل بگیرد . اما یکسری دلایل برای این مشکل وجود دارد که اگر اقدام به رفع آن کنید می توانید روند کاهش وزن مناسبی داشته باشید .

  انتخاب خوراکی های مناسب

  در انتخاب محصولات رژیمی باید دقت بسیاری به خرج دهید زیرا بسیاری شرکت های تجاری برای جبران کمبود چربی موجود در محصولات از مقدار زیادی شکر و یا محصولات شیرین کننده در آنها استفاده میکنند که خود یک عامل چاق کننده و افزایش چربی به حساب می آید.

  به اندازه کافی آب نمی نوشید

  خوردن اب به میزان کافی باعث میشود تمایل به خوردن غذا کمتر شود برای همین کالری کمتری وارد بدنتان شده و کاهش وزن اتفاق می افتد ضمن انکه اب خوردن در طول رژیم غذایی شادابی و طراوت بدن و پوست را حفظ می کند.

  فقط هوازی شما را لاغر نمی کند

  به روتین هوازی خود کمی ورزش قدرتی نیز اضافه کنید. دو تا سه روز در هفته به مدت 20 دقیقه با وزنه یا دستگاه های ورزش قدرتی کار کنید

  تیمی عمل کنید

  اگر به تنهایی کاری را شروع کنید، احتمال موفقیت بسیار کمتر از زمانی است که با اعضای خانواده یا دوستان خود گروهی را تشکیل می‌دهید. این افراد می‌توانند به عنوان یک سیستم حمایتی برای شما عمل کنند.

  با برنامه پیش روید

  زمانی که بیش از اندازه وزن کم می کنید، ماهیچه و عضلات بدن را نیز از دست می دهید و همین امر سبب خواهد شد که دوباره و به راحتی وزن اضافه کنید. با خوردن پروتئین و ورزش های مخصوص ساختن عضله می توانید از این روند جلوگیری به عمل آورید.

  نان بخوریم یا نه؟

  احتمال افزایش وزن کسانی که اکثر روزهای هفته نان می خوردند، نسبت به کسانی که به تناوب نان می خوردند، بسیار کم بود. متاسفانه خوردن نان سفید به صورت روزانه فرد را در معرض خطر چاقی و اضافه وزن قرار می دهد.

  این صبحانه رژیمی نیست!

  خوردن کورن فلکس (غذایی که از غلات تهیه شده و با شیر مصرف می شود) در صبح باعث می شود شما قبل از رسیدن به وعده ناهار احساس گرسنگی کرده و در مجموع غذای بیشتری در روز بخورید. در عوض افرادی که در وعده صبحانه، تخم مرغ می خورند هیچگاه به این مشکل برنمی خورند زیرا پروتئین موجود در صبحانه تا ساعت ها احساس سیری را برای آنها به ارمغان می آورد.

  به اندازه کافی فیبر دریافت نمی کنید

  فیبرها با ایجاد حس سیری تاثیر مثبتی در کاهش وزن دارند و جدا از آن خوردن سبزیجات همراه با غذا باعث جذب کمتر کالری موجود در مواد غذایی می شود.

  آب بخورید نه آبمیوه!

  آب میوه ها حتی اگر طبیعی باشند دارای مقادیری قند هستند که باعث افزایش وزن می گردند بنابراین مصرف بیش از اندازه و بدون قاعده آبمیوه ها هم می تواند باعث افزایش وزن گردد .

  لطفا ثابت قدم باشید

  خود را همیشه مشتاق و در حال حرکت نگه دارید. شاید بعضی دو هفته خوب تلاش کنند و در هفته سوم به خود استراحت دهند، چنین افرادی هفته چهارم را مانند روز اول آغاز خواهند کرد و نتیجه تمام تلاششان را از دست می دهند. مطمئنا گاهی ناخنک زدن نمی تواند کاملا مانعتان شود و ایرادی ندارد، فقط سعی کنید برای مدت زمان خیلی طولانی از مسیر خارج نشوید. لغزش های مکرر نیز نشان دهنده همین امر است.

  شیر با چای را ترک کنید

  دانشمندان هندی متوجه شدند چای ترکیباتی مانند theaflavins و thearubigins دارد که باعث کاهش جذب چربی در شکم و کم شدن میزان کلسترول خون می شود. ولی پروتئین های موجود در شیر این اثر را کاملا خنثی می کند، پس بهتر است هیچگاه شیر خود را با چای ترکیب نکنید.

  شب شام نمیخورید

  اگرچه به دلیل فعالیت بدنی کمتر در هنگام غروب و شب، بهتر است حجم کمتری از مواد غذایی مصرف شود با این حال بدن نیازمند دریافت انرژی در تمام طول شبانه روز است و اگر در هنگام شب هیچ چیزی خورده نشود، باعث پرخوری در بقیه ساعات روز خواهد شد.

  #116002
  nashenas
  مشارکت کننده

  ممنون از شما.بسیار مفید بود

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست