افرادی که باید در مصرف انار و گریپ فروت دقت کنند

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #87429
  f.kashkalani
  مشارکت کننده

  دکتر مرتضی عقبایی،متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی درباره میزان مصرف میوه در طول رژیم غذایی اظهار کرد: معمولا در رژیم های کاهش وزن در مراحل اولیه 3 عدد میوه در روز مصرف می شود و در مراحل انتهایی یعنی چند ماه بعد از رژیم یک عدد میوه در طول روزباید مصرف شود.
  وی همچنین درباره اثرات میوه های فصل پائیز بر روی افرادی که دارای فشار خون بالا و پایین هستند اظهار کرد: مصرف میوه به دلیل وجود مقادیر قابل توجهی پتاسیم برای کاهش فشارخون بسیار مناسب و مفید است به شرط آنکه میوه ها همراه با نمک استفاده نشوند.اما افرادی که فشار خون پایینی دارند باید مراقب مصرف میوه هایی مانند انار که فشار خون را به شدت کاهش میدهد باشند و حتی گاهی اوقات مصرف اینگونه میوه ها باعث حالت تهوع و ضعف شدید در افراد می شود.
  متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی با اشاره به اینکه برخی افراد با مصرف بعضی میوه های زمستانی دچار حساسیت می شوند تاکید کرد: برای افرادی که شرایط سلامت عمومی دارند مصرف هیچگونه میوه ای قابل پرهیز نیست و معمولا از میوهای فصل زمستان هیچکدام آلرژی زا نیستند البته به جز توت فرنگی هایی که به صورت گلخانه ای پرورش داده می شوند که بعضی از افراد نسبت به استفاده از آنها حساسیت دارند.
  وی اضافه کرد: گریپ فروت میوه ای است که به دلیل وجود پتاسیم در آن معمولا برای کاهش فشارخون استفاده می شود. اما ایجاد حساسیت نمی کند.بااین حال فقط توصیه می شود که گریپ فروت همزمان با یکسری از داروها مصرف نشود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.