اراده ما رابطه مستقیم با میزان مصرف قند دارد

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #71485
  mosavi
  مشارکت کننده

  دو متخصص آمریكایی در كتاب جدید خود كه به عنوان یكی از پرفروش ترین كتاب ها در آمریكا معرفی شده ادعا كرده اند كه میزان اراده ما به طور مستقیم به سطح قند خونمان بستگی دارد.

  نویسندگان این كتاب با عنوان «اراده: شناخت دوباره بزرگترین قدرت انسان» تاكید دارند كه اراده انسان با مصرف گلوگز یا به عبارت دیگر با مصرف قند رابطه مستقیم دارد. این ارتباط نه تنها به مردم كمك می كند كه خویشتن داری را یاد بگیرند بلكه همچنین توجیه می كند كه چرا بسیاری از ما قدرت «نه» گفتن را نداریم.

  این متخصصان می گویند: وقتی از مردم سوال می كنیم بزرگترین قدرت های انسان كدامند، اغلب از ویژگی هایی چون صداقت، مهربانی، شوخ طبعی، خلاقیت و حتی میانه روی سخن می گویند اما هیچ كس درباره خویشتن داری و قدرت كنترل فردی حرفی نمی زند در حالی كه وقتی از مردم علت شكست ها و خطاهایشان را می پرسیم اغلب نداشتن اراده را به عنوان مهمترین عامل، مطرح می كنند.

  این متخصصان در مطالعات اخیر خود دریافته اند كه وقتی سطح گلوگز خون به پایین ترین حد می رسد، در این لحظات ما تصمیمات نادرست می گیریم و در انجام هر كاری با شكست مواجه می شویم. وقتی قندخون خیلی پایین می آید، اغلب ما احساس عصبانیت بیشتری می كنیم و در عوض كنترل مان روی رفتارهایمان كمتر می شود.

  بخشی از مغز كه قدرت خویشتن داری را كنترل می كند، بیشترین ذخیره قند در بدن را مصرف می كند این امر باعث می شود كه بدن برای جبران كاهش قندخون ولع به شیرینی پیدا كرده و به جای غذاهای سالم به خوردن بیسكوئیت و شیرینی تمایل پیدا كند. به این ترتیب توجه به یك برنامه غذایی مناسب و به موقع برای رساندن قند لازم و سالم به بدن، نكته بسیار مهم و ضروری است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.