آیا چای‌های لاغری واقعا لاغر می‌کنند؟

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #112652
  soheila.d
  مشارکت کننده

  تبلیغات متعدد در مورد چای‌های کاهش وزن وجود دارد اما آیا مصرف این نوشیدنی‌ها نتایج مورد نظر را برای فرد به همراه دارد؟

  به گزارش بهداشت نیوز: تاکنون هیچ مطالعه‌ تخصصی در مورد مصرف چای‌های لاغری برای کاهش وزن انجام نشده اما مطالعاتی روی چای سبز و چای سیاه صورت گرفته است.

  در بازبینی پنج آزمایش پزشکی، تغییرات وزن بدن در بیش از ۳۰۰ فرد بزرگسال که در معرض فزاینده دیابت نوع دو و بیماری قلبی بودند مقایسه شد. در این بررسی به افراد شرکت کننده چای سبز یا عصاره‌های چای داده شد و وضعیت تغییر وزن در آنها با گروه دیگری که از عصاره‌های چای حاوی ترکیبات غیرفعال استفاده کرده‌ بودند یا افرادی که هرگز چای مصرف نکرده بودند، مقایسه شد.

  متخصصان دریافتند گروهی که بالاترین فاکتورهای خطرزای دیابت نوع دو و بیماری قلبی را داشتند و همچنین افرادی از خوراکی‌های سالم بیشتری مصرف کرده و بیشتر ورزش می‌کنند، آنهایی که از چای یا عصاره‌های چای مصرف کرده بودند شاهد حدود چهار کیلوگرم کاهش وزن بودند.

  همچنین در گروهی که به آنها مشاوره‌های سبک زندگی سالم داده نشد و فاکتورهای خطرزای ابتلا به دیابت نوع دو و بیماری قلبی را هم نداشتند میانگین کاهش وزن تنها حدود ۳۵۰ گرم بوده است.

  به گزارش ساینس الرت، جمع‌بندی نتایج این مطالعات نشان داد که بیشترین میزان کاهش وزن ناشی از تاثیر دنبال کردن سبک زندگی سالم است و همچنین افرادی که مشکلات بهداشتی بیشتری دارند از انگیزه قوی‌تری برای چسبیدن به این مشاوره‌های سلامتی نیز برخوردارند.

  به علاوه مادامی که به ترکیب یا ماده خاصی در این چای‌های گیاهی حساسیت ندارید و مصرف آنها برایتان بلامانع است این محصولات می‌توانند تاثیر شبه دارویی قوی داشته باشند از این جهت که به عنوان یک یادآوری کننده مناسب برای دنبال کردن رژیم غذایی کاهش وزن به شما کمک می‌کنند.

  منبع: ایسنا

  #114235
  vida samiee
  مدیر

  تبلیغ چای لاغری فقط مختص تلویزیون نیست بلکه یک سایت اختصاصی دارد که تمام مشخصات چای را با یک کلیک نشان می‌دهد. برای اینکه بیشتر در مورد عملکرد این چای معجزه‌آسا بدانم، سایت یکی از برندهای معروف چای لاغری را باز می‌کنم. قیمت چای 25 هزار تومان ذکر شده و در قسمت عملکرد چای و سوال‌های مشتریان نوشته که چاقی شما را در کوتاه‌ترین مدت، بدون محدودیت غذایی کاهش می‌دهد. مصرف این چای کاهش ترشح آنزیم آمیلاز روده را در پی دارد که وظیفه آن کمک به هضم و جذب مواد قندی در بدن است و همین امر باعث کاهش شدید میزان جذب مواد قندی غذایی مصرفی می‌شود. با این مکانیسم، میزان تجمع مواد قندی در بدن کاهش پیدا می‌کند و بدن برای جبران ناچار به چربی‌سوزی می‌شود. نکته‌‌ای که خیلی برایم جالب بود، اینکه می‌گویند با مصرف چای لاغری حتی در خواب نیز چربی‌سوزی ادامه دارد و این چربی‌سوزی هیچ عارضه‌ای برای مصرف‌کننده ندارد، چون کاملا چای گیاهی است! این ادعاهای ظاهرا منطقی چقدر صحت دارد و اگر صحت دارد پس تکلیف رژیم لاغری و فعالیت بدنی چه می‌شود؟ اگر قرار باشد بدون هیچ محدودیتی غذا بخوریم و بعد با نوشیدن 3 فنجان چای در روز لاغر شویم و فعالیت فیزیکی هم نداشته باشیم، پس باید نام این چای را چای معجزه‌آسای لاغری بگذاریم!

  #114237
  vida samiee
  مدیر

  چای سبز طبق تحقیقات فواید زیادی داره ولی صرفا برای لاغری به تنهایی اصلا جواب نمیده

  #114808
  x
  مشارکت کننده

  چای سبز که اینقدر میگن لاغر میکنه من که ندیدم کسی با چای سبز لاغر شده اگر شماها میشناسید بگید

  #114897
  asma
  مشارکت کننده

  چای های لاغری رو خیلی دارند تبلیغ میکنن ولی اونایی که استفاده کردند تاثیری آنچنان زیاد نداشته ولی بی تاثیر هم نیست

  #114898
  karimi
  مشارکت کننده

  من استفاده کردم بد نبود

  #114899
  karimi
  مشارکت کننده

  از رژیم هم در کنارش استفاده کردم البته

  #115632
  nashenas
  مشارکت کننده

  بی تاثیر نیست

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست