آیا نان چاق میکند؟

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #115106
  vida samiee
  مدیر

  آکاایران: نتایج حاکی از این پژوهش به تمام کسانی که دغدغه ی اضافه وزن دارند اطمینان خاطر می دهد که نه تنها نان باعث چاقی نمی شود بلکه مصرف آن برای جذب ویتامین های مورد نیاز بدن انسان لازم است.

  نان با کره برای صبحانه یا به عنوان ساندویچ برای ناهار ظهر، همان قوت غالبی است که روزانه به میزان زیادی مصرف می شود. مصرف این ماده ی غذایی که برکت سفره محسوب می شود برای خیلی از ما کار هر روز است. البته گفته می شود که حدود ۴۳ درصد خانم ها از مصرف این برکت خودداری می کنند چون اعتقاد دارند که نان باعث چاقی می شود؛ اما نتایج پژوهشی که در استرالیا و روی بیش از ۱۰۰۰ زن بین ۲۵ تا ۶۵ سال انجام شد نشان می دهد که این یک باور رایج نادرست است و مصرف نان تأثیری در افزایش وزن ندارد.
  به عقیده ی محققان نان حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای احیای بدن است. نان ها و به ویژه نان های تهیه شده از آرد کامل، حاوی فیبرها، ویتامین B، منیزیم و آهن است.
  یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی خاطرنشان می دهد که مصرف نان برای بهبود گوارش، تامین انرژی روزانه و سیری افراد مفید است. علاوه بر این تاکنون هیچ بررسی علمی نشان نداده است که نان باعث چاقی می شود.
  به عقیده ی این محققان هر آنچه با نان خورده می شود روی وزن تأثیر می گذارد منظورمان همان کره، مربا و مواد غذایی سرخ کردنی و چرب است.
  به عقیده ی متخصصان افرادی که از محصولات غذایی تهیه شده از آرد کامل (سبوس دار) مانند نان سبوس دار استفاده می کنند کمتر در معرض اضافه وزن و چاقی در طول زمان دچار می شوند.

  هفت گنج

  #115149
  vida samiee
  مدیر

  نان بدون سبوس چاق میکنه

  #115630
  nashenas
  مشارکت کننده

  اگر نان چاق میکنه پس چرا برای رژیم گرفتن بیشتر میگن غذاهای نونی بخورید تا برنجی؟

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.
فهرست