آکاایران: بشـین، پاشـو، چربی بسوزان

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #116396
  heidary
  مشارکت کننده

  بشـین، پاشـو، چربی بسوزان

  بشـین، پاشـو، چربی بسوزان
  حرکتهای ورزشی که بیشترین تاثیر را دارد و نمی شناسید
  گاهی حرکت های ساده ورزشی و انجام آنها در طول روز، از ورزش متوالی در یک باشگاه بدنسازی تاثیر بیشتری دارند. فقط کافی است این حرکت ها را بشناسیم و درست انجام دهیم…
  راه رفتن
  شما همیشه و همه جا می توانید این ورزش ساده را شروع کنید. فرقی نمی کند در خیابان اصلی نزدیک خانه یا پارک یا تردمیل؛ راه رفتن، ساده ترین و موثرترین ورزش برای سلامت و لاغری است. روزهای اول ۱۰ دقیقه زمان بگذارید و بعد از آن آرام آرام زمان را اضافه کنید تا به ۳۰ دقیقه در روز برسید.
  دویدن آرام
  اندامی عضلانی و کالری هایی که سوزانده شده، نتیجه قطعی و سریع دویدن آرام است. کافی است بعد از یک پیاده روی ملایم ۱۰ دقیقه ای، قدم هایتان را تندتر کنید تا ضربان قلبتان به آرامی بالا برود و در مرحله ای آن را نگه دارید و فقط ۱۰دقیقه با یک سرعت یکنواخت، آرام بدوید. در روزهای بعد این زمان را بیشتر کنید و بعد از تمام شدن زمان، برای بازگشت ضربان قلب به حالت عادی، ۵ دقیقه آرام راه بروید.
  حرکت اسکواش
  در این حرکت عضلات مختلفی مثل عضلات شکم، ران، ساق پا و… درگیر می شوند و به راحتی هم کالری بیشتری سوزانده می شود و هم این عضلات تقویت می شوند. برای انجام این حرکت، پاها را به اندازه سرشانه باز کنید. کمر را به سمت جلو خم کنید و حواستان باشد که کمر صاف باشد.

  به گزارش آکاایران: دست ها را به هم قلاب کنید و روی زانوها بنشینید و بلند شوید. برای اینکه از انجام صحیح این حرکت مطمئن باشید، باید بدانید که زانو و مچ پا در یک راستا قرار دارند و سر به سمت زمین خم نشود.
  حرکت اسکواش روی صندلی
  این حرکت هم دقیقا شبیه حرکت اسکواش است با این تفاوت که آن نشست و برخاست روی زانو، روی صندلی انجام می شود. صندلی را پشت سرتان بگذارید و با دست محل نشستن را پیدا کنید تا خدای نکرده در حال حرکت، جای صندلی را گم نکنید و دچار آسیب جدی نشوید.
  حرکت لانگز
  در این حرکت هم تمام عضله های بدن درگیر می شوند. برای این حرکت، پای راست خود را به اندازه یک قدم جلو ببرید و پای چپ را عقب نگه دارید. کمر را صاف کنید و روی زانوها خم شوید. باید حواستان باشد که کمر صاف بماند و زانوی پای چپ هم به سطح زمین برخورد نکند.
  حرکت لانگز؛ اکسترا چلنج
  در این حرکت حالت بدن شبیه حرکت لانگز است اما پاها به اندازه سرشانه باز می شود و یک درمیان، بدن به سمت یکی از پاها خم می شود.
  حرکت پوش آپ
  این حرکت عضلات شکم، شانه، گردن و پشت ساق پای شما را تقویت می کند. برای انجام آن، روی زمین دراز بکشید، نوک انگشتان پا را بالا ببرید و با کمک دست ها بدن را از روی زمین بلند کنید و برای چند دقیقه ای در این حالت بمانید. با انجام این تمرین، فواصل زمانی که می توانید بدن را در این وضعیت نگه دارید، بالا می رود و این یعنی عضلات شما تقویت شده و چربی ها سوزانده شده اند.
  حرکت پوش آپ؛ سخت یا آسان
  مراحل اولیه این حرکت دقیقا شبیه حرکت پوش آپ است با این تفاوت که ساق پاها به هم قفل می شود و باید روی زانو بلند شوید. در این حالت تلاش کنید تا فاقد خوابیدن روی زمین، با دست ها، حرکت بالا و پایین انجام دهید.
  دراز و نشست
  یک حرکت ساده که یاد دوران مدرسه می افتیم. این حرکت برای سوزاندن چربی ها و تقویت عضلات بدن بسیار مفید است.

  پس به هیچ وقت از آن نگذرید و مرتب در خانه و در فواصل زمانی مختلف آن را تکرار کنید. حرکت صحیح هم این است که روی زمین دراز بکشید و بدن را از سینه، از زمین بلند کنید. در زمان انجام این ورزش حواستان باشد که به گردن فشار نیاورید تا آسیبی به مهره های ستون فقرات نرسد.

  آکاایران

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.