آيا ميکروب ‌ها شما را چاق مي کنند؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #70478
  susan
  مشارکت کننده

  پژوهشگران مي ‌گويند ميکروب‌ هايي که در روده‌ ها سکني مي‌ گزينند،‌ ممکن است در ايجاد چاقي نقش داشته باشند.
  برخي از باکتري ‌هاي روده که باعث ايجاد التهاب ‌مي ‌شوند، مي‌ توانند بر اشتها اثر بگذارند و نيز در ايجاد بيماري التهابي روده مانند بيماري کرون و کوليت دخيل باشند.
  اين ميکروب ‌ها ممکن است باعث شوند شما بيش از حد غذا بخوريد.
  پژوهش ‌هاي قبلي نشان داده‌ اند که باکتري‌ ها ممکن است بر ميزان جذب انرژي از غذا نقش داشته باشند، همچنين اين يافته‌ ها بيانگر آن است که باکتري‌ هاي روده ‌اي واقعا ممکن است بر اشتها تاثير بگذارند.”
  همه‌ گيري چاقي ناشي از افرادي است که زياده از حد مي ‌خورند،‌ اما چرا افراد زياد غذا مي‌ خورند؟
  اين پژوهش بيانگر آن است که باکتري ‌ها ممکن است نقشي در اين مورد داشته باشند، شايد جمعيتي از باکتري ها که به خاطر اين که باکتري ‌هاي رقيب‌ شان به وسيله آنتي ‌بيوتيک‌ ها از بين رفته‌ اند، دسترسي به آب پاک و ساير عوامل مربوط زندگي مدرن، در روده‌ ها گسترش پيدا کرده ‌اند.
  ما در حال بررسي موش‌ هايي بوديم که دچار کوليت (التهاب روده بزرگ)‌ بودند. “
  اين پژوهشگران گمان مي ‌کردند که نوعي ميکروب عامل اين التهاب باشد، بنابراين رويان ‌هاي موش را به مادرهاي جانشين منتقل کردند تا مانع آن شوند که مادرهاي خودشان عفونت را به آن ها منتقل کنند. “
  در اين موش ها، به زودي پس از تولد، باکتري‌ ها و ساير موجودات ذره ‌بيني مستقر شدند که براي تمام طول عمر در پوست و روده ‌ها باقي مي ‌مانند و اين باکتري ‌ها بسيار شبيه باکتري ‌هاي مادران ‌شان بود.
  التهاب روده در اين نوزادان موش بهتر شد، اما اين موش‌ ها چاق شدند و به سندروم متابوليک دچار شدند؛ گروهي از علائم که شامل ميزان ‌هاي ناسالم کلسترول، چربي زياد در اطراف ميان ‌تنه،‌ فشار خون بالا و مقاومت به انسولين است.
  مقاومت به انسولين به معناي آن است که بدن نمي ‌تواند از انسولين به صورت موثر استفاده کند تا سوخت و ساز قند انجام شود و گرويتز معتقد است که عامل اصلي ايجاد چاقي همين مسئله است.
  پژوهشگران در بررسي ديگري بيان کردند که موش ‌هاي طبيعي و لاغر هنگامي که با باکتري‌ هاي روده ‌اي موش‌ هاي چاق، تغذيه شدند، مانند آن ها چاق شدند.
  آن ها با گروه ‌هاي ديگري از جمله روثلي از دانشگاه کورنل نيويورک کار کردند، تا ببينند آيا اين باکتري ‌هاي روده ‌اي نقشي در چاقي ايفا مي ‌کنند.
  تصور ما اين است که موش‌ ها به التهاب روده ‌اي حساس هستند. اگر شما مقدار زيادي پيام ‌هاي التهابي در روده داشته باشيد، انسولين به درستي عمل نمي‌ کند. “
  در اين موش‌ ها درمان چند هفته ‌اي آنتي ‌بيوتيکي و نيز رژيم غذايي به کاهش وزن کمک کرد.
  اگر ما مصرف غذا را محدود کنيم، وزن آن ها کاهش پيدا مي‌ کند. اما آن ها هم چنان مقاوم به انسولين باقي مي ‌‌مانند. “
  اين پژوهشگران اکنون در حال بررسي اين موضوع هستند که آيا مي‌ توانند ميکروب ‌هاي دخيل در اين وضعيت را شناسايي کنند. آن ها همچنين در حال بررسي اين مسئله هستند که آيا افراد چاق الگوي واحدي از باکتري‌ هاي روده ‌اي دارند يا نه.
  دانشمندان مي ‌دانند که صدها گونه باکتري در روده زندگي مي ‌کنند و يک فرد متوسط حدود 2 کيلوگرم از اين باکتري‌ ها را در بدن خود دارد.
  بنابراين آيا مي ‌توان چاقي را با مصرف آنتي ‌بيوتيک براي زدودن باکتري هاي مهاجمي که باعث افراط افراد در خوردن مي ‌شوند، درمان کرد؟
  جايگزين کردن باکتري‌ هايي که در روده داريد، کار بسيار مشکلي است. ” بررسي هاي قبلي نشان داده ‌اند که حتي پس از ماه‌ ها درمان آنتي ‌بيوتيکي، مشکل بتوان بيماري‌ هاي التهابي روده،‌ مانند بيماري کرون را درمان کرد.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.